Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Події у Харкові: версії

Среда, 24 Декабря 2014, 17:25
Сьогодні у Харкові сталися події, дуже схожі до тих, які були у Вінниці та Запоріжжі. Питання: кому вигідно розгойдувати ситуацію в регіонах

Фото: dozor.kharkov.ua

У Харкові малочисельна, але активна група мітингувальників намагалася штурмувати будівлю міськради. Причина: активісти намагалися здійснити "народну люстрацію" міських чиновників. Приблизно те ж сталося і в Одесі, де під гарячу руку протестувальників потрапили депутати від партії "Родіна". Але у Харкові сценарій розгортався значно напруженіше, там декого з чиновників таки "люстрували" смітником. Чому це сталося саме сьогодні? Російським телеканалам немає чого більше сказати про Україну?

У харківських подій, вочевидь, були не лише виконавці, але й замовники. З приводу виконавців біль-менш зрозуміло, а ось щодо замовників... Версія перша: російські спецслужби. Сьогодні у Мінську відбуваються зустрічі контактної групи по ситуації на Донбасі і сутички у Харкові - це, так би мовити, інформаційний супровід. Мовляв, поки у Мінську домовляються про мир, у Харкові радикали штурмують адмінспоруди. Тобто, київська влада неспроможна припинити "революційний хаос", то про що ж з нею домовлятися. Проте, на диво, в російських ЗМІ харківські події висвітлювалися спокійно, без характерних для кремлівської пропаганди акцентів. Принаймні, спробі скинути мера Запоріжжя Сіна "радикалами" Олега Ляшка було приділено значно більше уваги. 

Те, що було у Харкові, завтра може статися в Чернігові чи в Полтаві. Невдоволення в регіонах, за задумом організаторів усіляких псевдопротестів, має зростати, аби до весни набути значних масштабів

Версія друга: місцеві еліти змушують мера Геннадія Кернеса покинути свою посаду, і сутички замовили саме вони. Ця версія також неоднозначна, адже, по-перше, Кернес зрікся сепаратистів і останнім часом його взагалі не чути і не видно, по-друге, промайданна частина харківських еліт, яку асоціюють з Арсеном Аваковим, не є радикальною. Більш того, їй точно не потрібно провокувати штурм, адже крайньою за таких обставин буде міліція. А це гратиме проти Авакова. 

Версія третя: замовив сам Кернес. Після схожих протистоянь у Запоріжжі деякі експерти підозрювали мера Сіна в організації атаки "радикалів" на себе з метою підняття рейтингу. Запорізький мер вийшов з тієї ситуації у вигідному для себе світлі. Навіть матюкнувся. Але у випадку з Кернесом така версія сумнівна. По-перше, протестувальники так і не потрапили до сесійної зали, тобто, жодного ефекту, по-друге, "Гепа" зрозумів: чим тихіше сидітиме, тим більше шансів добути свій мерський термін.

Версія четверта: події у Вінниці, Запоріжжі, Одесі та Харкові мають єдиний "центр управління". З цього "центру" ведеться розколихування ситуації в регіонах, при чому, нажаль, на провокації ведуться й нормальні люди. Те, що було у Харкові, завтра може статися в Чернігові чи в Полтаві, де мер Мамай з тієї ж когорти, що і Кернес та Сін. Невдоволення в регіонах, за задумом організаторів усіляких псевдопротестів, має зростати, аби до весни набути значних масштабів. Цей "центр управління", вочевидь, знаходиться у Києві. І він гарно координується з Москвою, адже в усіх проросійських ЗМІ з подібних локальних "мух" відразу малюють "слона". Де цей "центр" і хто ним керує? Це питання до українських спецслужб. Які чомусь не помічають, що п'ята колонна Кремля активно готує реванш.