Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Порошенко хоче стати голубом миру

Вторник, 27 Мая 2014, 13:15
Новому Президенту вкрай необхідно, щоб Донецьк очистили в найближчі дні. Він має стати миротворцем. А зачистка міста – це справа рук Турчинова і Ко

Петро Порошенко, дізнавшись про свою перемогу на виборах глави держави, пообіцяв перший робочий візит здійснити до Донецька. І така турбота про кризовий регіон цілком логічна. Адже  більшість виборців тому й голосували за лідера "Солідарності", що вірили в його здатність стабілізувати ситуацію на Донбасі. Саме з цією обіцянкою, очевидно, і пов'язана раптова активізація АТО в двох східних областях на наступний день після виборів. Цей факт може свідчити про те, що саме новобраний президент віддав негласний наказ провести масовану і масштабну атаку на позиції терористів. Оскільки до того, операції АТО носили здебільшого мало результативний і хаотичний характер.

З іншого боку, активізація військових на сході говорить про те, що Петро Порошенко не хоче їхати до Донецька, в якому лунають постріли, розриваються снаряди і гинуть люди. Йому вкрай потрібно, щоб вже до інаугурації, яка відбудеться приблизно через два-три тижні, в столиці Донбасу настав мир. Що дасть йому змогу продемонструвати свій вплив і можливості, як нового керівника країни. Тому сьогодні і в наступні дні слід чекати ще більш активних дій українських військових у Донецькій та Луганській областях. За задумом Порошенка, який вчора заявляв про те, що АТО має тривати не місяці, а години, це дозволить зачистити регіон від сепаратистів. А вже з його візиту в Донецьк повинна початися стабілізація соціально-економічної ситуації в регіоні.