Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Порошенко хоче створити партію з Турчиновим і Яценюком

Понедельник, 26 Мая 2014, 17:00
Що робити з нинішнім парламентом? Порошенко пообіцяв його розігнати і провести дочасні вибори. Проте така ідея не до вподоби декому з його оточення

Як стало відомо "ДС", ще піж час передвиборної кампанії Петро Олексійович запропонував Олександру Турчинову, Арсенію Яценюку і Віталію Кличку після президентських виборів об'єднати свої зусилля навколо спільного політичного проекту, який зміг би на дочасних виборах набрати до 60% голосів виборців. Це має бути щось середнє між Кучмівською "за єдою" і Ющенківською "Нашою Україною". Де люди отримають мандати не лише через особисту лояльність до Порошенка, але й за критеріями патріотизму. Іншими словами, їх відбиратимуть так, аби не допустити у майбутньому ганебного явища тушкування, чим завжди грішили всі націонал-демократичні сили. Турчинов, який вже давно посварився з Тимошенко і не хоче далі бути її правою рукою по партії, і Кличко ідею Порошенка підтримують. А ось щодо Яценюка є певні зауваження. Подейкують, що Тимошенко пропонує йому не лише йти пліч-о-опліч, але й розгорнути власний політичний проект. Аби не допустити цього, Порошенко вкотре публічно заявив, що не планує змінювати Яценюка на посаді прем'єра. Навіть після дочасних виборів. А це пропозиція, перед якою важко встояти.

Проте ідея великого союзу всіх з усіма не до вподоби деяким впливовим діячам нової владної команди. Мова йде про тримачів активів політичних сил. Вони запевняють, що розпуск парламенту не на часі, бо його можна переформатувати під Порошенка і без зайвої і фінансово витратної процедури дочасних виборів. Власне, зібрати пропрезидентську більшість у 250-260 штиків не проблема, було б бажання і гроші. Цю ідею підтримує і більшість депутатів-мажоритарників, для яких дочасні вибори обіцяють втрату мандата. Це стосується не лише колишніх "регіоналів" і проянуковицьких самовисуванців, але й членів цієї владної команди. 

Врешті-решт остаточне рішення за Порошенком. Він обіцяв перезавантажити владу, а дочасні вибори ВР - це чи не найважливіший етап перезавантаження. Але тут для нього існує значна небезпека нажити собі ворогів вже серед ідеологічно близьких соратників.