Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Порошенко не хоче звільняти Гелетея

Вторник, 2 Сентября 2014, 13:04
Відмова міністра звітувати перед парламентом свідчить про його впевненість в збереженні посади

Міністр оборони Валерій Гелетей залишається на своєму посту. Про це свідчить його відмова відкрито прозвітувати перед парламентом про стан речей в зоні АТО, хоча напередодні чиновник отримав відповідне запрошення. Як виявилось, Гелетей ознайомив керівництво Верховної Ради та президента з оперативною ситуацією на Донбасі ще вчора, але у закритому режимі. А, оскільки глава держави так і не прийняв 1 вересня обіцяне кадрове рішення у зв'язку з зазнаними українськими військовими втратами під Іловайськом, все керівництво АТО залишається незмінним.

Власне, про причини того, чому Петро Порошенко так тримається за Валерія Гелетея, під керівництвом якого українська армія та правоохоронні органи зазнали найбільших поразок з часу початку АТО, пояснив "ДС" політолог Сергій Гайдай. Це приналежність Гелетея до президентської "сім'ї". Іншими словами, глава держави може зараз довірити збройні сили тільки діючому міністру. Інших кадрів, які б були настільки ж віддані Порошенку, та бодай щось тямили у військовій справі, в обоймі президента просто немає.

Однак, зважаючи не повний непрофесіоналізм Валерія Гелетея, про що свідчать ті ж таки великі втрати військових та добровольчих батальйонів, його відставка лише справа часу. Проблема лише в тому, що за це кадрове рішення доведеться заплатити рядовим бійцям. І платитимуть вони найдорожчим - своїм життям.