Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Порошенко поговорив з Путіним та його друзями про перемир’я

Воскресенье, 29 Июня 2014, 18:55
Відбулась чотиристороння телефонна розмова Петра Порошенка, Ангели Меркель, Франсуа Олланда та Володимира Путіна

Як повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України, Глава Української держави проінформував співрозмовників про те, що Україна у повному обсязі виконує взяті на себе зобов'язання щодо реалізації мирного плану у відповідності з рішенням Європейської Ради і дотримується в односторонньому порядку режиму припинення вогню, яке було проголошено до 22:00 години 30 червня. Також Президент України висловив занепокоєння ситуацією і зазначив, що протягом останніх діб було зафіксовано чергові факти порушення режиму припинення вогню з боку бойовиків. Петро Порошенко наголосив, що дотримання режиму незастосування сили має відбуватись усіма сторонами.

Президент України закликав дотримуватися умов мирного плану, припинити напади на українські військові підрозділи та блокпости, звільнити усіх без виключення заручників.

Україна продовжує наполягати на поверненні під контроль Державної прикордонної служби усіх пунктів пропуску. Президент України також закликав президента Росії посилити режим державного кордону з боку Росії, щоб припинити проникнення на територію України бойовиків і найманців та поставку для них зброї і бронетехніки.

За результатами розмови Президент дав доручення Голові Державної прикордонної служби України терміново провести консультації з Федеральною прикордонною службою Росії для забезпечення механізму ефективного контролю за україно-російським кордоном.

Сторони домовились провести телефону розмову у даному форматі 30 червня. Крім того, було досягнуто домовленість про необхідність подальшої роботи Тристоронньої контактної групи найближчим часом.

Нагадаємо, сьогодні під будівлею Адміністрації Президента в Києві відбувся мітинг, ініційований батальйоном "Донбас". Учасники мітингу передали Президенту України вимоги, серед яких припинення перемир'я, введення воєнного стану на Сході, забезпечення військових достатньою кількістю зброї, усунення від переговорного процесу Віктора Медведчука, Нестора Шуфрича й "інших зрадників". Від Заходу мітингуючі вимагали нарешті ввести третій етап санкцій проти Росії, а не тиснути на Київ, змушуючи його сідати за стіл переговорів з російськими терористами. Крім того, сьогодні ці вимоги підтримало Віче на Майдані.