Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Порошенко вирішив надати майданчик п’ятій колоні?

Среда, 18 Июня 2014, 19:00
Завтра Президент планує зустрітися з елітами Сходу. Через байдужість і бездіяльність цих людей сьогодні ми маємо кривавий конфлікт на Донбасі

Порошенко дає друге дихання "регіоналам"?

Як заявила новопризначений уповноважений Президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко, зустріч з представниками бізнесу, політичної еліти Донецька і Луганська, із законно обраними мерами міст необхідна Порошенку аби "відчути настрої в цих регіонах і спільно обговорити проблеми". Геращенко наголосила: у діалозі зі сходом Президент спиратиметься на тих людей, які мають там авторитет, підтримку і довіру людей. Простіше кажучи, Петро Олексійович зустрінеться з тими людьми, які мали авторитет на Донбасі, але втратили його через неадекватну ситуації поведінку та загравання із сепаратистами. Очевидно ми побачимо Ахметова, Колесникова, інших "регіоналів", бізнесменів ДТЕК і СКМ, мера Донецька Лукьянченка, який раз-по-раз закликає припинити АТО, та інших подібних персонажів. Навіщо проводити таку зустріч і вкотре переливати з пустого в порожнє, незрозуміло. Хіба щоб заповнити інформаційну паузу пов'язану з тимчасовим перемир'ям. І надати "регіоналам" можливість попіаритися за державний кошт.

Нагадаємо, що 11 квітня, ще коли "ДНР" знаходилася в зародковому стані і Донбасом не бігали до зубів озброєні бойовики, в Донецьку відбувся круглий стіл за участю керівництва держави і все тієї ж "еліти Донбасу". Тоді Ахметов розповів прем'єру Яценюку, що "люди хочуть, щоб голос Донбасу був почутий. Люди хочуть, щоб Донбас поважали". З тих пір на Донбасі багато що змінилося. Наприклад, звідти втік сам Ахметов.

Слід згадати, що під час передвиборної кампанії, 19 квітня, головний конкурент Порошенка Юлія Тимошенко закликала скликати загальнонаціональний круглий єдності і розуміння і провести його в Донецьку. Цю ж пропозицію вона повторили за два тижні до дня голосування, наголошуючи, що примирливий круглий стіл має відбутися не в Києві, а саме в Донецьку, в епіцентрі подій. Після цих закликів Тимошенко звинуватили у заграванні з донецькими елітами і перемовинах із сепаратистам. Сьогодні переговори, але в Києві, ініціює сам Порошенко.

У квітні на зустрічі в Луганську університеті Петро Олексійович засуджував спроби влади домовитися зі слов'янськими терористами. "Жодних переговорів із сепаратистами на сході країни проводити не слід, бо вони розуміють лише мову сили", наголошував кандидат в президенти. Геращенко запевняє, що Порошенко не зустрічатиметься з людьми, які "вбивали своїх співвітчизників". Звісно, "адміністративно-господарський актив" Донеччини не озброював терористів. Але чому Порошенко хоче зустрітися з людьми, чия байдужість і бездіяльність так само вбивала і вбиває наших співвітчизників?