Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Порошенко зупиняє «народну люстрацію»

Пятница, 3 Октября 2014, 17:09
Підписавши закон про очищення влади, Президент Порошенко відразу знімає цілу низку ризиків для себе і своєї партії

Фото: news.pn

"Я прийняв рішення підписати закон. Люстрації бути! Держапарат буде очищено від агентів КДБ і верхівки Партії регіонів", - наголосив Президент. Хоча багато політичних сил - учасників виборів - вибудовували свою передвиборчу кампанію на критиці Порошенка за те, що він тягне з підписанням люстрації. У цьому випадку скоріше спрацювала передвиборча доцільність, аніж навіть політична.

Механізм очищення влади ще треба обкатати, але сам факт, що люстрації дано хід, точно додасть президентській партії додаткових балів. Разом з тим, відніме бали у "Батьківщини", "радикалів" Ляшка, у партії Гриценка та "Народного Фронту". Тепер їм доведеться або змовчати, або аплодувати Порошенку. І одне й інше до рейтингу їм точно нічого не додасть.

Cам факт, що люстрації дано хід, точно додасть президентській партії додаткових балів. Разом з тим, відніме бали у "Батьківщини", "радикалів" Ляшка, у партії Гриценка та "Народного Фронту"

Порошенко зняв і ще кілька проблем. Перше: віднині ніхто не зможе йому закинути зв'язків з олігархами режиму Януковича. Бо під люстрацію потрапляють і Сергій Льовочкін, і Сергій Тигипко, і Валерій Хорошковський, і Юрій Бойко, і багато з тих, хто намагається пристосуватися до нових реалій. Дехто з них має шанси потрапити до нового парламенту, як, приміром, Тигипко і Хорошковський, проте жодних посад у виконавчій владі вони вже не отримають. Більш того, групі "газовиків" дано потужний сигнал, що їхній час таки закінчився. Це важливо, бо саме від представників цієї групи відходило чи не найбільше критики на адресу уряду та силовиків.

Друге: нарешті владні кабінети доведеться покинути тим чиновникам, які як п'явки присмоктуються до будь-якої влади. Два останні приклади: губернатор Кіровоградщини Сергій Кузьменко та голова агентства з питань Донбасу Андрій Ніколаєнко. Колишній голова Кіровоградщини. Обидва мають бути звільнені. Це стане лакмусовим папірцем для суспільства щодо готовності Порошенка і Яценюка виконувати закон про люстрацію.

Третє, і це дуже важливо: віднині всі спроби люструвати когось смітниками або духопелити як Шуфрича, мають закінчуватися для "люстраторів" кримінальними справами. Бо діє сила закону, а не сила натовпу.