Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Президент розповів, як буде будувати нову Україну

Четверг, 25 Сентября 2014, 14:05
Петро Порошенко про балотування в депутати свого сина, переговори з Путіним, успіхи Коломойського та можливу відставку Кернеса

Фото: president.gov.ua

Прес-конференція президента України пройшла в столичному Мистецькому Арсеналі і тривала більше 2 годин. Це була перша, з моменту інавгурації 7 червня, відкрита зустріч глави держави з представниками вітчизняних та закордонних ЗМІ. Спілкування з журналістами Петро Порошенко почав з короткої презентації програми "Стратегія-2020".

Організації заходу передував тижневий флешмоб під назвою "Порошенко, поговори зі мною", який ініціювали громадські активісти та журналісти. Таким чином виборці вимагали від президента відкритого звіту про перші 100 днів роботи та відповідей на запитання стосовно перенесення початку дії угоди про асоціацію з ЄС, прийняття скандального закону про особливий статус організації місцевого самоврядування на Донбасі, реформування економіки, боротьби з корупцією, проведення люстрації тощо.

"ДС" публікує відповіді Петра Порошенка на ці та інші актуальні запитання ЗМІ

16:10 Глава держави розповів, як планує покарати представників колишньої влади: "Я завжди був противником заочних судів. Але зараз я готовий зробити виключення і плную внести законопроект, який дозволить проводити такі суди. Окрема тема - бійці Беркуту і ВВ. Ті співробітники цих формувань, які після подій на Грушевського і Інститутській пішлив в зону АТО і кров'ю змили свою провину, мають бути захищені. Навіть якщо це комусь не сподобається. По всіх решта мають бути проведені детальні розслідування і винні притягнуті до відповідальності".

16:05  Президента заявив, що прізвище Коломойського в переговорах з Путіним не згадувалась. "Не уявляю, як глава ОДА може бути ворогом президента Росії. Функції глави Дніпропетровської ОДА Ігорем Коломойським виконуються ефективно і на даному етапі звільняти його не планую. Про приватну армію Коломойського мені не відомо. Але відомо, що дніпропетровські воїни воюють дуже добре"

 

16:02  Петро Порошенко натякнув, що невдовзі мешканці Харкова зможуть законно позбутися Геннадія Кернеса. "До революції я був не в захваті від мера Харкова. Після його поранення моє ставлення, в силу християнських переконань, дещо змінилося. Після початку децентралізації влади мешканці Харкова отримають більше важелів впливу на місцеву владу. А після проведення дострокових виборів в регіонах, про ініціювання яких я казав раніше, вони ще й зможуть змінити не тільки мера, а й міську і обласну ради".

15:56  Президент не виключив, що відкриті прес-конференції будуть проходити щоквартально чи навіть щомісячно. "Я бачив флешмоб "Порошенко, поговори зі мною" і ось моя реакція - прес-конференція. Де ви ще знайдете такого президента?", - запитав глава держави у залу. При цьому він запевнив, що недавня зустріч з представниками лише декількох телеканалів відбувалася без узгодженого сценарію і затверджених попередньо питань.

15:45  Президент Украхни заявив, що на Донбасі не буде ніяких миротворчих контингентів. "Досвід Придністров'я та інших заморожених конфліктів на території колишнього СРСР показав, що після введення миротворців держава втрачає контроль над своїми територіями. Буде спостережна місія ОБСЄ. Зараз в Україні працює вже близько 500 представників цієї організації. Завтра прибудуть перші безпілотні апарати ОБСЄ, які контролюватимуть дотримання режиму припинення вогню і процес відведення систем залпового вогню на домовлену 15 км відстань від лінії фронту", - розповів Порошенко.

15:40  Петро Порошенко ухилився від прямої відповіді на запитання про те, чи буде він ініціювати надання воякам ОУН-УПА статусу воюючої сторони в Другій світовій війні. "Раніше питання вояків ОУН-УПА розколювало країну, але зараз дуже гарний час, щоб вирішити його", - відзначив президент, але при цьому він не уточнив, як і коли це питання може бути вирішене.  

 

15:35  За словам Петра Порошенка відновлення інфраструктури Донбасу буде здійснюватися за рахунок спеціального фонду. "Сподіваюся, що нам вдасться зібрати не менше 1 млрд. доларів в цей фонд", - відзначив глава держави.  

15:30  Президент про кандидатів від "Блоку Петра Порошенка": "У виборчому списку моєї політичної сили немає колишніх "регіоналів", тих, хто голосував за закони 16 січня і тих, за кого мені було б соромно. На мажоритарних округах є люди, які раніше притримувалися інших політичних поглядів, але до них теж застосовувалися ті ж критерії - неголосування за закони 16 січня, відсутність питань в питаннях боротьби з корупцією, тощо. Крім того, в мажоритарних округах самі виборці можуть вирішити, чи достойний кандидат представляти їх інтереси".

15:27  Порошенко розповів, як утримати гривню: "Для утримання гривні потрібно провести реформи, закінчити війну, переглянути програму співпраці з МФВ, яка була розрахована на мирний час, залучити новий пакет допомоги від ЄС на суму 1,6 млрд. євро, отримати фінансові гарантії від США ще на 1 млрд. дол. На всіх згаданих напрямках ми вже отримали позитивну відповідь"

15:25 Президент пояснив, чому не вводив військовий стан: "На момент введення режиму припинення вогню до 65% бойової техніки в наших частинах було зруйновано чи знищено. Тобто ми банально не мали з чим воювати. Крім того, ініціатива мирного процесу забезпечила Україні масштабну зовнішню підтримку. В разі введення військового стану нам би не вдалося цього досягнути. Також, ми виграли час для оснащення армії. Зараз щодня вводиться в експлуатацію 30-40 одиниць техніки на добу".

15:19 Петро Порошенко про досягнення режиму припинення вогню: "Раніше бойові дії йшли по всьому фронту - сотні кілометрів. І це не просто обстріли, а наступальні операції. Кількість втрат і полонених за добу, з обох сторін, вимірювалась десятками і сотнями. Ми це зупинили. За час припинення вогню звільнено більше 1200 наших полонених. Тільки заради цього варто було вводити режим припинення вогню. Зараз фрагментарні сутички фіксуються лише в районі Щастя, Пахмутки, Дебальцево, та аеропорту Донецька".

15:15  Нам не потрібна смертельна зброя з США, - заявив президент України. "Високоточна протитанкова ракета виробництва Франції чи США коштує в чотири рази дорожче, ніж аналогічна ракета виробництва нашого КБ "Луч"", - пояснив Порошенко. Натомість, за його словами, Україні потрібні від Заходу якісні радіозахисні механізми, радари тощо.

15:12  У Росії завжди буде в колоді 5-6 держав ЄС, які блокуватимуть нові санкції проти Москви. Про це розповів Петро Порошенко в ході прес-конференції в Києві, посилаючись на відповідні зізнання європейських чиновників.

15:07 Петро Порошенко визнав, що глава його адміністрації практично щодня дзвонить керівнику адміністрації Путіна. "Коли ми не можемо забезпечити режим дотримання вогню, Борис Ложкін дзвонить Іванову для того, щоб вирішити цю проблему. Він називає конкретне місце, конкретну ситуацію, де є факти порушення миру. В більшості випадках це ефективно і вирішує проблему. І ми будемо дзвонити стільки, скільки це буде потрібно"

14:57  Президент України визнав, що в Донецьку та Луганську ситуація дуже складна. "Насувається зима, в містах немає тепла, води і є перебої з завозом продуктів харчування", - розповів Порошенко.

14:53  Порошенко розповів, що невдовзі відбудеться нова зустріч з Владіміром Путіним. Але він поки не готовий сказати, в якому форматі відбудеться цей діалог. "Але він точно відбудеться в Європі", - зазначив президент.

14:50  Про розширення повноважень регіонів: "Новому складу ВР запропоную збільшити повноваження місцевих рад, в тому числі і фінансових повноважень. Одразу після цього потрібно ініціювати проведення дострокових місцевих виборів, щоб виборці делегували відповідні повноваження новим людям"

14:48 Петро Порошенко про оснащення армії: "Міноборони не може купити навіть термобілизну для наших бійців, поки не включить його до списку озброєння. На це потрібно півроку "випробовувань". Якби не волонтери, то ситуація була б значно гіршою"

14:43  Президент про балотування свого сина в депутати: "Мій син не пішов у список партії, як діти інших політиків, а пішов на округ, де буде чесно балотуватися в депутати. Якщо б не було мажоритарної системи, я його все одно б в список не включив".

14:40  Петро Порошенко про спеціальний статус Донбасу: "Ніякого закону про спеціальний статус Донбасу не існує. Це вигадки. Є закон про особливий режим місцевого самоврядування. Жодної функції центральної влади Україна нікому не делегує. Я виступаю гарантом цього. Прокурори будуть призначатися в центрі, відповідно до діючого закону, з погодженням з місцевими радами. Те саме з призначенням керівників міліції, яка буде працювати відповідно до закону".

14:36 На запитання про те, чи справді Владімір Путін погрожує Петру Порошенко під час телефонних розмов, президент України відповів: "Я нічого не боюся і ніколи не боявся. Не можу собі уявити, щоб у розмові зі мною мені хтось чимось погрожував. Моя реакція була б миттєвою. Чи можуть  погрози вплинути на прийняття рішень? Так. Але рішення ми приймаємо самостійно. Це підтверджує досвід ратифікації угоди про асоціацію з ЄС і початок її імплементації.

14:30  Петро Порошенко: ""Стратегія 2020" передбачає три вектори руху: 1. сталий розвиток 2. безпека держави, бізнесу та громадян 3. відповідальність та справедливість. В основі цих трьох напрямків - новий суспільний договір між державою, бізнесом та громадянами.

14:28  Петро Порошенко: "Я хочу увійти в новітню історію України, як президент-реформатор. Але готовий поділитися цим статусом з іншими гілками влади та ініціативними групами громадян. Впевнений, що в новому складі Ради буде створена реформаторська більшість. Саме тому, найближчим часом підпишу закон про люстрацію".

14: 25 Президент доручив Кабінету міністрів та АП підготувати основний пакет реформ до зібрання нового складу парламенту, тобто до середини листопада. Крім того, Порошенко доручив поточному складу Верховної Ради до 14 жовтня підготувати і прийняти новий закон про антикорупційне бюро.

14:22 Петро порошенко: "Чому досі не запускалися ці реформи? Це питання лунає в останні тижні від усіх. Основна причина - війна. Це були 100 днів, коли весь народ вів свою війну за мир. Вона дійсно відволікала нашу увагу, ресурси на нерви. Але я не маю сумніву, що мій мирний план спрацює і що найгірша частина війни вже позаду".  

14:20  Першочергові реформи - судова, реформа правоохоронних органів, децентралізація влади та реформа державного управління, податкова реформа, реформа системи безпеки та оборони, реформа ведення підприємницької діяльності. Крім того, будуть запущені дві спеціальні програми - енергонезалежність держави та популяризація України в світі, - розповів Петро Порошенко.

14:17 "В 2020 році ми маємо подати заявку на членство в ЄС. Саме для цього ми розробили програму розвитку держави "Стратегія 2020". Тільки системні реформи здатні задовольнити революційні очікування українських громадян", - переконаний Порошенко. Тільки ці реформи дадуть відповідь на великий запит іноземних інвесторів, - вважає глава держави. В цій же стратегії, за його словами, є відповідь на ключове питання: бути чи не бути Україні.   "Стратегія передбачає понад 60 реформ та спеціальних програм, які потрібно запускати одночасно", - розповів президент.  

14:15 "Наша революція – Євромайдан, завершує процес народних революцій, який почався ще в 16 ст. в Нідерладнах. Це подія такого ж рівня, як і боротьба за незалежність у США та Велика Французька революція", - заявив президент України.

14:05 "Корупція, бідність та економічна відсталість – основні союзники бойовиків "ДНР" і "ЛНР"", - заявив Петро Порошенко, розпочинаючи прес-конференцію. "Шлях непростих, тектонічних, змін нам треба не просто пройти, а пробігти", - підкреслив президент. "Воля до цього в мене точно є, а дороги назад точно немає. Бо там самі знаєте хто, і самі знаєте, що", - зазначив Порошенко.