Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Про що домовились Порошенко і Яценюк

Среда, 19 Ноября 2014, 15:16
Лідер "Народного фронту" погодився підписати коаліційну угоду, запропоновану президентом

Фото: УНИАН

Сьогодні на засіданні Кабінету міністрів, глава уряду Арсеній Яценюк заявив про те, що підпише угоду про створення коаліції в новому складі парламенту, яку запропонував президент Петро Порошенко. "ДС" підготувала вирізку ключових положень цього документу.

Оновлення влади та боротьба з корупцією

1. Створення Антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції. Запровадження процедури перевірки способу життя чиновників.

2. Запровадження стандарту "відкритих даних" про державні тендери та закупівлі, а також про майно та декларації чиновників.

3. Відкритий доступ до земельних кадастрів та реєстрів прав на нерухомість.

Судова реформа 

1.  Забезпечення виключно конкурсного відбору на суддівські посади в судах всіх рівнів. Публічне обговорення кандидатур для формування Верховного та Конституційного судів. Створення єдиного незалежного органу, який відповідатиме за призначення, кар'єру та звільнення суддів.

2. Повне декларування доходів та витрат суддів, членів Вищої ради юстиції, органів добору та притягнення до відповідальності суддів та членів їх сімей. Ключовий критерій відбору суддів - відповідність його та членів сім'ї видатків їх доходам.

3. Вдосконалення процедури оскарження судових рішень, Верховний Суд отримає повноваження для формування послідовної судової практики.

Фото: vazhno.ru

Децентралізація влади

1. Прийняття (I-й квартал 2015 року) змін до Бюджетного, Податкового та інших кодексів, які забезпечать належне ресурсне забезпечення місцевого самоврядування.

2. Внесення змін до Конституції для проведення реформи місцевого самоврядування. Реформа системи територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій, усунення дублюючих функцій.

3. Закріплення за місцевими бюджетами стабільних джерел доходів - єдині нормативи відрахувань з податку на доходи фізичих осіб та податку на прибуток суб'єктів приватного сектору економіки. Надання права органам місцевого самоврядування визначати ставки та базу оподаткування з урахуванням соціально-економічного стану відповідних територій.

 Реформа публічного адміністрування

1. Внесення змін до закону "Про державну службу". Реформа Кабінету міністрів та інших державних органів. Запровадження інституту державних секретарів міністрів. Укрупнення департаментів міністерств. Розробка та затвердження концепції електронного врядування та системи "Прозорий бюджет".

2. Делегування органам місцевого самоврядування повноважень з надання базових адміністративних послуг.

 3. Прийняття нового закону "Про Рахункову палату" з закріпленням її статусу, як вищого органу державного фінансового аудиту України.

Реформа правоохоронних органів

1. Створення інституту детективів, національної, муніципальної, військової поліції та Державного бюро розслідувань.

2.  Ліквідація ДАІ та транспортної міліції.

3. Проведення повної переатестації поліцейських та запровадження нової трирівневої системи їх підготовки.

Фото: balkan-lenta.info

Національна безпека та оборона

1. Розробка та прийняття нових редакції Стратегії національної безпеки та Воєнної доктрини. Затвердження нового військово-адміністративного поділу України. Прийняття нового закону "Про Службу безпеки України" для посилення контррозвідувальних повноважень.

2. Перехід до нової функціональної структури Збройних сил та стандартів НАТО (до 2019 року). Оптимізація системи фінансової діяльності Державного концерну "Укроборонпром".

3. Формування та реалізація державної політики, спрямованої на фактичне повернення АР Крим до складу України.

Реформа енергетики

1. Реорганізація НАК "Нафтогаз України"

2. Синхронізація енергетичної системи країни з ЄС та лібералізація електроенергетичного ринку.

3. Реформа вугільної галузі.

Реформа медицини

1. Реорганізація МОЗ та позбавлення його найбільш лакомих функцій - закупівель, утримання медичних та освітніх закладів тощо.

2. Зміна системі функціонування медичних закладів - надання державним та комунальним медустановам статусу неприбуткових підприємств, можливість закупівлі органами місцевої влади послуг у приватних постачальників, як наслідок - зменшення кількості медичних закладів.

3. Заборона реклами лікарських препаратів.

Розвиток підприємництва

1. Перегляд повноважень АМКУ.

2. Податкова реформа - зменшення кількості податків до 9.

3. Відмова від каральної моделі податкового контролю (податковий компроміс, зменшення штрафів та пені, зменьшення навантаження на фонд оплати праці до 18% тощо).

Фото: pravo-kiev.com

Реформа ЖКГ

1. Розвиток ОСББ.

2. Перехід на оплату фактично отриманих послуг.

3. Стимулювання енергозбереження.

Реформа фінансового сектору

1. Лібералізація валютного ринку

2. Посилення Нацбанку за рахунок Нацкомфінпослуг

3. Захист прав міноритаріїв

Транспорт

1. Реформування Укрзалізниці

2. Концесія та приватизація інфраструктури морських портів

3. Перекладання відповідальності за стан доріг на місцеву владу

Соціальна сфера

1. Розвиток системі недержавного соцстрахування

2. Єдіні правила нарахування пенсій

3. Скасування системі пільг за посадовим принципом

Фактично, коаліційна угода передбачає проведення системних змін у всіх сферах життя країни. Хоча першочерговими і основними завданнями нової парламентської більшості мали б стати лише три напрямки - оборона, реформа всієї правоохоронної системи та дерегуляція економіки на пару з переглядом державних видатків. І той факт, що нова влада розмиває свої зусилля між стількома "пріоритетними" цілями говорить про те, що і кінцевий результат буде таким же розмитим.