Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Про що Коломойський домовився з Президентом

Среда, 17 Сентября 2014, 13:08
Звільнення «свободівця» Рудика з Держкомзему могло бути одним із пунктів домовленостей. Інші очевидно стосувалися проблеми Льовочкіна та його людей

Фото: delo.ua

Жодних видимих конфліктів між командами Президента та губернатора Дніпропетровщини начебто і не було. Єдиним подразником, але досить активним, залишався комбат батальйону "Донбас" Семен Семенченко. Після Іловайської трагедії він вимагав розслідування і покарання винних осіб з Міноборони. Натомість проти нього запустили інформаційний компромат. Мабуть тому минулого тижня медіа-активність Семенченка трохи вщухла, він розповів про свої плани йти до парламенту разом із "Самопоміччю" та пообіцяв підтримку учасникам АТО, які також балотуватимуться в депутати. Про ситуацію на сході комбат вже гучно не говорить. Хіба вчора після прийняття законів про особливий статус окремих районів Донбасу досить влучно їх прокоментував.

У неділю ж з'ясувалося що за списками президентського блоку до ВР йде Одеський губернатор з команди Коломойського Ігор Палиця.  Це може свідчити, що на Одещині скоро буде новий губернатор. З президентської команди. А в понеділок сталася ще одна помітна подія - заступники Ігоря Коломойського Геннадій Корбан і Борис Філатов отримали від Президента державні нагороди. У вівторок Рада у дивний спосіб прийняла закони про статус Донбасу. І від Коломойського та членів його команди жодних зауважень чи критики. Підтримали президентські ініціативи щодо Донбасу і "фронтовики" Яценюка. Які зблизилися з Коломойським. А могли і не підтримати, щоб не ризикувати іміджем. Бо й без них голосів вистачало.

Але серед цих подій, які свідчать про налагодження гарних стосунків між Дніпропетровським губернатором і командою Порошенка, є ще одна - своєї посади нарешті позбувся голова Держкомзему, "свободівець" Сергій Рудик. Минулого місяця багато шуму наробив скандал з його візитом до Дніпропетровська з метою призначити в обласний комзем свою людину. Люди Коломойського полонили Рудика, пообіцяли відправити на фронт. Врешті це закінчилося для чиновника ганьбою, про яку він волітиме не згадувати все життя. Але з посади після скандалу його все ж не звільняли. Рудик позбувся портфеля лише днями. Можна припустити, що звільнення цього чиновника стало одним із пунктів негласних домовленостей "приватівців" з Банковою. Більш того, "свободівці" втратили і свою квоту в Держкомземі, бо замість Рудика т.в.о. відомства став його заступник Артем Кадомський, який працює там ще з 2010-го року. Вочевидь, це призначення тимчасове, поки навколо цього "жирного" чиновницького крісла не буде знайдено компроміс між різними групами впливу. Але "свободівці" у досягненні цього компромісу участі вже не братимуть.

Отже, Тягнибок і Кривецький не змогли відстояти свого ставленика і не зможуть зберегти свою квоту в Держкомземі. Власне, це далеко не найгірші з проблем "Свободи". Судячи з останніх опитувань, до наступного парламенту партія не потрапляє. Є шанси у мажоритарників. Проте й тут на націоналістів очікує неприємність - проти них на Західній Україні балотуватимуться кандидати від "Самопомочі". Ймовірно збільшення шансів цих кандидатів також було одним із пунктів негласних домовленостей. Бо "Самопоміч" куди комфортніша для майбутньої пропрезидентської більшості аніж "свободівці" з їх вибриками. Складається враження, що партію Тягнибока взагалі вирішили списати.

Дивне призначення губернатором Кіровоградщини екс-"регіонала" Сергія Кузьменка - людини з команди Сергія Ларіна, близького до Льовочкіна - мабуть мало в кого залишає запитання щодо політичних друзів Президента

Але, схоже, "свободівці" тут не головне питання. До парламенту йде відразу чотири політичні сили, які асоціюються з колишнім головою Адміністрації Януковича Сергієм Льовочкіним. Плюс - значна кількість таких осіб у "Блоці Петра Порошенка". Навіщо це Президенту поки що сказати важко, бо у новій Раді він може отримати не пропрезидентську більшість, а більшість, керовану "газовиками". Тож мирова з Коломойським може означати два моменти: або Ігоря Валерійовича попросили збавити темпи інформаційної війни проти Льовочкіна та його політпроектів і це значить, що Порошенко згоден віддати майбутню Раду в управління "газовикам", або ж навпаки, Президент розуміє, що став заручником ситуації і хоче від Коломойського сприяння у протидії натиску Льовочкіна. Більш схоже на перше "або". Оскільки дивне призначення губернатором Кіровоградщини екс-"регіонала" Сергія Кузьменка - людини з команди Сергія Ларіна, близького до Льовочкіна - мабуть мало в кого залишає запитання щодо політичних друзів Президента.

Детальніше про участь команди Дніпропетровського губернатора читайте у статті "Коломойський змінює електоральну карту".