Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Про що насправді не сказав Григоришин
Вторник, 29 Сентября 2015, 19:30
Своє інтерв’ю "Українській правді" Костянтин Григоришин, фактично, присвятив темі "Яценюк + Ахметов = любов". Хоча, насправді, роздмуханий ним скандал може добряче зачепити Президента

Фото: focus.ua

В інтерв'ю Григоришин роздав усім "сестрам" по сергах. Проте відсотків 80 сказаного стосувалося начебто корупційних зв'язків Яценюка з Ахметовим. Але від прочитаного склалося враження, що російський олігарх (хоча він і не визнає себе олігархом) не все сказав. Може, скаже в анонсованій другій частині, але поки що є, як мінімум, три запитання.

Перше, навіщо це інтерв'ю було взагалі. У суботу глава МВС Арсен Аваков досить жорстко прокоментував звинувачення на його адресу з боку депутата з "Блоку Петра Порошенка" Сергія Лещенка у нібито виведенні в офшори $40 млн. членом команди Авакова, нардепом Ігорем Котвіцьким. "Лещенко - майстерний маніпулятор, який перебуває на службі у Григоришина... Йому так сказали написати - він так написав. Нехай це лишається на його совісті - совісті журналіста, який не займається журналістикою, а займається маніпуляціями", - заявив Аваков. Після цього Григоришину логічніше було б взяти паузу і не "палити контору". Але або він сам, або, може, за чиєюсь порадою, проте Костянтин Іванович таки вирішив дати інтерв'ю "УП" - виданню, де до обрання в парламент працював Лещенко. З цього факту дописувачі у соцмережах жартували: "Никогда Штирлиц еще не был так близок к провалу".

Момент другий: Григоришин розповів про бізнес-інтерес глави президентської Адміністрації Бориса Ложкіна до "Черкасиобленерго". Тим самим, по суті, підтвердив: допис Лещенка про те, що Ложкіна в Австрії перевіряють на предмет відмивання грошей, також з'явився не просто так. Простіше кажучи, що між ним і Ложкіним існує серйозний конфлікт. Що виграє Григоришин від винесення на загал своїх проблем з главою АП - незрозуміло. А ось те що програє, так це точно. З інтерв'ю випливає, що в українському бізнесі і політиці всі замазані, один тільки він д'Артаньян. М'яко кажучи, негарно виглядає. І йому про це точно скажуть.

І, останнє. У словах Григоришина занадто багато єлею на адресу Петра Порошенка. На це звернули увагу всі. Навряд чи на Банковій дали б добро на це, тому що, Костянтин Іванович хоча й не прямо, але підтверджує, що в нього з Петром Олексійовичем гарні стосунки. Порошенку, який намагається демонструвати рівновіддаленість від усіх олігархів, чітка прив'язка до Григоришина точно ні до чого. Тому дуже схоже на те, що піти війною на всіх - власна ініціатива російського бізнесмена. По суті, це війна між олігархами на новий лад. А Порошенко в "нарративі" Григоришина для того, щоб у разі відповіді з боку персонажів, згаданих в інтерв'ю, "вибуховою" хвилею добре зачепило й Президента.