Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Про що Порошенко домовився з Обамою

Пятница, 19 Сентября 2014, 10:20
США таки надасть Україні військову допомогу для захисту від Росії, але робитиме це максимально закрито

Фото: info.sibnet.ru

Вчорашні зустрічі Петра Порошенка з конгресом США та президентом Бараком Обамою за своєю формою можна назвати найуспішнішою зовнішньополітичною подією для Києва за останні роки. Однак, нас більше цікавить їх зміст, а, в першу чергу, відповідь на питання: чи постачатиме Вашингтон Україні зброю та іншу військову допомогу. І, судячи з усього, зараз на цьому напрямку все складається для нас якнайкращим чином. Однак, потрібно чітко усвідомити, що левова частка такої допомоги матиме гриф "таємно", як це свого часу було з підтримкою США Афганістану у війні з СРСР.

Швидше за все, основна частина збройної підтримки надаватиметься нам в негласному режимі. Саме так свого часу діяли американці і в Афганістані

Про те, що Вашингтон готовий надати Києву серйозну військову допомогу свідчить, зокрема, затверджений зовнішньополітичним комітетом сенату США відповідний законопроект. Цей документ дозволяє керівництву країни вже найближчим часом виділити Україні на десятки мільйонів доларів нелетальної військової підтримки (захист для солдат, засоби зв"язку тощо), а також зброї на сотні мільйонів (протитанкове озброєння, зброя та спорядження для особового складу, радари, обладнання для наведення артилерії тощо). Звичайно, що цих грошей та відповідних засобів буде явно недостатньо для того, щоб протистояти потужній військовій машині Росії. Але цим сприяння США і не обмежиться.

Швидше за все, основна частина збройної підтримки надаватиметься нам в негласному режимі. Саме так свого часу діяли американці і в Афганістані, постачаючи зброю та спорядження місцевим бійцям для протистояння агресії СРСР. А прикриттям для такої допомоги можуть бути інші програми двохсторонньої співпраці. Наприклад, сфера енергетики. До речі, відповідно до офіційного повідомлення прес-служби президента України, вже наступного тижня до нас приїде "потужна команда експертів для продовження переговорів щодо роботи в цій галузі".