Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Прокуратура РФ наближає Путіна до Гаагського трибуналу

Суббота, 2 Августа 2014, 16:30
Генпрокуратура Росії відмовляється співпрацювати з українськими прокурорами у справі льотчиці Надії Савченко, незаконно заарештованої у РФ

Про це повідомив Генпрокурор Віталій Ярема, передає Укрінформ.

"Ми постійно звертаємось до генпрокурора РФ з листами і запитами щодо Савченко, а відповіді не отримуємо", - сказав Генпрокурор.

Нагадаємо, українська льотчиця Надія Савченко, яка брала участь в антитерористичній операції у складі добровольчого батальйону "Айдар", потрапила в полон до сепаратистів під містом Щастя Луганської області 18 чи 19 червня. Ймовірно 23 червня її незаконно вивезли до РФ, і тепер вона знаходиться в СІЗО у Воронежі. У Слідчому комітеті РФ заявляють, що Савченко перетнула кордон з Росією без документів під виглядом біженки.

9 липня їй було офіційно пред'явлено звинувачення в пособництві у вбивстві, а 10 липня Воронезький обласний суд, розглянувши апеляційну скаргу захисту Савченко, прийняв рішення залишити її під вартою до 30 серпня.

Українську льотчицю звинувачують у причетності до загибелі двох російських журналістів, що забезпечували терористам інформаційний супровід під час АТО на сході України. МЗС України вимагає від російської сторони пояснень про обставини незаконного вивезення Надії Савченко в РФ.

Як відомо, викрадення людей і тортури під час збройних конфліктів є військовим злочином і підпадає під правочин Міжнародного кримінального суду в Гаазі.