Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Прокурор «Няша» порушила справу проти 2 мільйонів українців

Вторник, 20 Мая 2014, 18:05
Кожен громадянин України, який приїде до Криму, може бути затриманий за посягання на життя бійців кримського спецпідрозділу "Беркут"

Прокуратура Криму порушила кримінальну справу за фактом посягання на життя бійців кримського спецпідрозділу "Беркут" під час масових заворушень у Києві в лютому цього року з боку радикально налаштованих активістів Майдану. Про це з посиланням на РІА "Новости" повідомляє Еспресо.TV.

Кримінальну справу порушено за статтею "Посягання на життя працівника правоохоронного органу", санкція якої передбачає довічне ув'язнення. Перший заступник прокурора Микола Хлустіков зазначив, що в даний час зібрано значний обсяг документів, показів свідків, проведено більше десятка експертиз. Визнані потерпілими та допитані близько 30 бійців спецпідрозділу "Беркут", які постраждали "під час вуличних безладів" у Києві.

Проведення розслідування, за словами Хлустікова, ускладнюється тим, що злочин скоєно на території іншої держави, "владою якої після перевороту організовано переслідування співробітників "Беркуту", а зараз чиняться перешкоди слідству". У зв'язку з цим на сьогодні конкретні підозрювані або обвинувачені не визначені.

При цьому заступник прокурора підкреслив, що їх визначення ведеться відповідно з міжнародними правовими нормами, і при встановленні винних може бути поставлене питання про їх видачу РФ для притягнення до кримінальної відповідальності.

Крім цього, прокуратура розглядає питання про порушення кримінальної справи за фактом нападу на кримчан під Корсунь - Шевченківським у лютому цього року "радикальними активістами Майдану".

Таким чином, до довічного ув'язнення в Криму може бути засуджений будь-який громадянин України. Безвідносно до того, чи був він активним учасником Євромайдану, чи просто проходив поряд, чи, приміром, мешкає в Києві або на Західній Україні.