Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Проти Коломойського застосували малесеньку гармату

Четверг, 14 Августа 2014, 13:50
Новий голова облради Одещини Олексій Гончаренко при всіх своїх потугах не зможе стати серйозним центром противаги до губернатора Ігоря Палиці

Петро Порошенко вирішив публічно не сваритися з Ігорем Коломойським і не наважився зняти з губернаторської посади в Одесі Ігоря Палицю. Ще два тижні тому всі були впевнені, що Палицю змінить Олексій Гончаренко, але Порошенко вирішив розіграти більш складну комбінацію. Саме тому сьогодні облрада Одещини обрала нового голову, яким став саме Гончаренко.

Що це означає в перекладі на людську мову? Перш за все в АП розраховують, що Гончаренко стане таким собі новим центром впливу в регіоні. І в кабінеті  Гончаренка поступово почнуть вирішуватися головні питання регіону. Окрім того, у Палиці буде серйозний медіа конкурент, який зможе активно і публічно критикувати губернатора, чим ускладнить йому життя. Щодо першої тези, то поки що дуже рано говорити про те, що бізнес побіжить до Гончаренка. Більше можна повірити в те, що бізнесмени будуть ходити в два кабінети і в області де-факто буде утворено півторавладдя, де половинка належатиме саме Гончаренку (за впливами і за статусом губернатор явно поки що виграє). Щодо критики губернатора, то тут можна не сумніватися, що Гончаренко зробить все від себе залежне, щоб Палиці спокійно не жилося.

Таким чином в регіоні АП досягне того, чого й хотіла досягнути - Порошенко номінально не посвариться з Коломойським, Гончаренко перестане надоїдати керівництву адміністрації і отримає фронт робіт, а Палиця буде змушений тратити купу енергії на підкилимну боротьбу.