Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Реформувати армію буде провокатор з Майдану

Понедельник, 7 Июля 2014, 13:25
Олександр Данилюк, керівник «Спільної справи», написав у Фейсбуці, що його призначили радником міністра оборони і тепер він займеться реформами армії

Про те, що Данилюк ніколи не мав жодного стосунку до армії - можна не згадувати. Більш насторожує те, хто такий Данилюк і чому він може відповідати за реформи. Отже, почнемо з недавніх подій. "Спільна справа" - це організація, яка під час Майдану захопила Київраду. Зараз вже мало хто пам'ятає, але тоді була домовленість, що Майдан має зайти виключно в Будинок профспілок і Київраду ніхто не мав чіпати. Це була одна з негласних вимог європейців, які завжди дуже негативно ставилися до захоплення адмінбудівель.

Потім лідери Майдану мали розрулювати ситуацію і віддали Київраду "Свободі". Після чого виник ряд конфліктів між "Свободою" та "Спільною справою", які завершилися перемогою більш чисельних і структурованих "свободівців".

Далі можна упустити низку локальних конфліктів і треба зупинитися на двох подіях, які трапилися в останні тижні протистояння Майдану. Саме представники "Спільної справи" захопили Мінюст та МінАПК. Обидва об'єкти, м'яко кажучи, не мали стратегічного значення. При цьому захоплення Мінюсту викликало жорстку критику і нерозуміння європейців. Більше того, ставило під загрозу вирішення деяких локальних домовленостей. Тоді Самооборона Майдану своїми силами змушена була вибити і з Мінюсту і МінАПК представників "Спільної справи".

Пізніше Данилюк утік з України. Навряд чи можна ставити під сумнів той факт, що він справді був в групі великого ризику. Але те, як він втікав викликало більше запитань ніж відповідей. Він розповів, що нелегально, пішки перетнув західний кордон і потім чудесним чином опинився в престижному районі Лондона.

Тепер лідер "Спільної справи" говорить, що йому доручено реформувати армію.

Олег Майданюк