Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Рейдерські схеми Ставицького й надалі обслуговують суди і реєстраційна служба

Среда, 24 Декабря 2014, 12:20
Едуард Ставицький, людина з найближчого оточення Януковича, продовжує віджимати бізнес у конкурентів, а його рейдерські схеми, очевидно, мають високопоставлених покровителів

Фото: УНИАН

Предметом уваги ЗМІ уже була скандальна судова справа, у результаті якої у власника компанії "Портман Тим Україна" відібрали автозаправку. Найбільш цинічним у цій рейдерській схемі було те, що АЗС відібрали ще до винесення судового рішення по суті суперечки. Спосіб, у який це було зроблено, мав би бути предметом уваги правоохоронних органів, однак каральна система не менш гнила, ніж судова. Позивач, ТОВ "Техно Сервіс Плюс", попросив суд вжити заходів забезпечення позову. У такому разі, як правило, суд накладає арешт на майно, щоб власник впродовж розгляду справи не продав його. Однак у нашому випадку суд постановив вилучити АЗС у власника і передати її... позивачу. Нехай у нього полежить і на нього попрацює, поки суд роками розглядатиме спір. У результаті заправка опинилась у підконтрольній Ставицькому системі БРСМ-Нафти.

Зміни, що відбулися у державі, вселяли у власника відібраного бізнесу надію на те, що свавілля хоча б не буде продовжуватися, суд касаційної інстанції прийме справедливе рішення, а майну нічого не загрожуватиме, оскільки у державному реєстрі накладено заборону вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо АЗС. Однак ніякі заборони та арешти не є перешкодою, коли у цьому є інтерес Ставицького. 2 грудня 2014 року Державна реєстраційна служба попри все здійснює державну реєстрацію права власності на АЗС на ТОВ "Техно Сервіс Плюс". Усі реєстратори, з якими довелося спілкуватися, розводять руками і одностайно повторюють, що таке не можливо. Виходить - все можливо, якщо комусь дуже хочеться і нікому за це нічого не буде.

Завершальною ланкою у цій примітивній та цинічній схемі відбирання бізнесу буде швидкий наступний перепродаж заправки, швидше за все нерезидентові. ТОВ "Техно Сервіс Плюс" перебуває у процедурі банкрутства і вже звернулось до господарського суду Волинської області з клопотанням про зняття усіх арештів з майна. Справа призначена до розгляду дуже оперативно, на 25 грудня 2014 року, очевидно, щоб встигнути до свят, під час яких країна завмирає майже на місяць. Якщо це відбудеться, зникнуть перешкоди для перепродажу АЗС. І навіть, якщо надалі судова система працюватиме ідеально та швидко, колишньому власнику доведеться роками судитися, щоб повернути своє майно, витримуючи часові рамки судових спорів з нерезидентами.