Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

РНБО знову перетворюється у прихисток для збитих льотчиків

Четверг, 7 Августа 2014, 13:56
Замість Андрія Парубія, секретарем Ради нацбезпеки й оборони очевидно стане Валентин Наливайченко

Про те, що Андрій Парубій - людина, без якої важко уявити перемогу Майдану - йде з посади секретаря РНБО, було відомо вже давно. Просто саме сьогодні сам Парубій вирішив оприлюднити своє рішення. За джерелами "ДС", новим секретарем стане поки ще голова СБУ Валентин Наливайченко, а відставний секретар начебто отримає місце в першій п'ятірці передвиборчого списку президентської партії "Солідарність".

Власне, з відставки Парубія ні він, ні експерти трагедії не роблять. Свою функцію він виконав. На яку оцінку? Вважаємо, що за тих умов, у яких йому довелося працювати, на тверду п'ятірку. Тому набагато цікавіше, чим займатиметься РНБО при новому керівникові. Бо щодо високої оцінки цій фігурі на її посаді у багатьох експертів є сумніви. Нажаль, СБУ лише останнім часом активізувалася у сфері боротьби з інтернет-сепаратистами. Є питання і щодо відловлювання не віртуальних сепаратистів. Проте, знову ж таки, все можна пояснити, приміром, засиллям у спецслужбах російської агентури, яку потрібно було вихолощувати, а на це йшло багато часу.

Які функції виконуватиме Наливайченко в РНБО, вочевидь, відомо і йому, і Президентові Петру Порошенку. До того ж санкційний удар по Москві дає можливість українській владі дещо перепочити від щоденної небезпеки масштабного вторгнення Росії. Але насторожує, що Наливайченко очолював вище за статусом відомство, а тепер його ніби як понизили. Бо секретар Радбезу немає відповідних важелів впливу. Якщо прихід Наливайченка на нову посаду посилить аналітичну складову у роботі РНБО, це добре. Але все ж ця кадрова рокіровка більше схожа на повторення помилок "папєрєдніков". Які перетворювали Радбез у прихисток для збитих льотчиків.