Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Росія хоче першою звернутися в Гаагу по Донбасу

Четверг, 10 Сентября 2015, 17:33
Слідком РФ порушив справи проти Ляшка, Півторака, Муженка, Балана, Пушнякова та бійців "Азова". Це може означати, що Кремль готує контрпозов до Гааги або прискорюється задля організації власного трибуналу

Фото: atn.ua

Російський слідчий комітет давно збирає інформацію на Донбасі. Скільки і чого саме вони назбирали, невідомо. А судячи з ідіотських звинувачень на адресу Арсенія Яценюка щодо участі в чеченській війні, які начебто ґрунтуються на показах викрадених громадян України Карпюка і Клиха, подібні ж фейкові покази російські слідчі могли вибити з українських силовиків, які були незаконно вивезені на територію Росії.

Раніше в Слідкомі вже заявляли, що порушили справи проти Арсена Авакова, Ігоря Коломойського і Дмитра Яроша, зараз до цієї трійці відомство Бастрикіна додало Олега Ляшка, якого чомусь називають "творцем батальйону "Азов", що абсолютно не відповідає дійсності, та вище керівництво Міноборони й Нацгвардії. Їм інкримінують "злочини" проти "російськомовного населення, що проживає на території самопроголошеної Донецької народної республіки". Російське слідство вважає, що українськими військовослужбовцями за наказом керівництва були порушені вересневі Мінські угоди, пункти Женевської конвенції про захист цивільного населення, паризької конвенції про попередження злочину геноциду і покарання за нього та нью-йоркської конвенції про права дитини. З набором зібраних "фактів" Росія, вочевидь, планує або ініціювати свій власний трибунал, або ж готує контрпозов проти України в разі нашого звернення до Гааги, або піде до суду першою.

Усі варіанти переслідують єдину мету - перетворити трибунал проти РФ на шоу, зробивши його елементом гібридної війни проти України та наших західних партнерів. Для цього введено фігуру Ляшка та батальйон "Азов". Радикальні заяви Олега Валерійовича регулярно ретранслювалися кремлівською пропагандою, тому для російського споживача інформації Ляшко - майже Ярош, а "азовці" - "фашисти". А "жахи" про Ляшка, які оприлюднив Слідком, мають стати ілюстрацією до загальної рамки: на Донбасі "укри" займалися "геноцидом". Це для всього іншого світу.

Те, що за військові злочини посадять Захарченка, Плотницького чи Гіркіна, це Москві байдуже. Для неї вони ніхто. А ось повісити на Україну провину за загибель мирних мешканців в Донецькій і Луганській областях - це і є основна мета Росії

Наскільки реальною для названих громадян України є небезпека постати перед трибуналом? А Росії і не потрібно, щоб Полторака чи Муженка засудили. Розрахунок зроблено на інше. Путін реконструює події Балканської війни, після закінчення якої в Гаазькому трибуналі основну провину за чистки було покладено на сербське керівництво і на сербських польових командирів, але перед судом постали й хорвати. Зокрема, начальник Генштабу армії Хорватії Янко Бобетко, генерали Анте Готовіна, Мірко Норац, Іван Чермак та багато інших. Тож завданням Слідкому є визнання трибуналом Києва відповідальним за злочини на Донбасі нарівні з "ДНР-ЛНР". Плюс - довести, що на сході України відбувалася громадянська війна, як в колишній Югославії. Те, що за військові злочини посадять Захарченка, Плотницького чи Гіркіна, це Москві байдуже. Для неї вони ніхто. А ось повісити на Україну провину за загибель мирних мешканців в Донецькій і Луганській областях - це і є основна мета Росії.

Відступивши на крок від Донбасу, Путін не збирається відступатися від України. Для нас на майбутнє в Москві вже підготували декілька багатоходівок і пасток. Одна із них - згода на проведення виборів в "ЛНР-ДНР" за українським законодавством за умови прямих перемовин Києва з терористами. При цьому мова про встановлення повного контролю України за кордоном не йдеться. Таким підступом Кремль намагається переконати Захід у тому, що він закрив агресивний проект проти нашої країни. Хоча насправді він його просто переводить на інший рівень.