Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Росія запустила останню фазу сценарію «громадянська війна в Україні»

Среда, 27 Августа 2014, 17:00
Активізація росіян на Донбасі має дві цілі: спровокувати невдоволення на фронті та штовхнути нашу країну у прірву військового стану

Російське керівництво відкриває другий і можливо третій фронт в Україні. Про це свідчить активізація військових РФ на півночі Криму та контр-випади проти сил АТО в районі Новоазовська. Відтак, вже найближчим часом бойові дії, які раніше велися далеко на північ від узбережжя Азовського моря, невдовзі можуть спалахнути в районі Маріуполя. Адже, непотрібно буди великим експертом, щоб дійти висновку, що саме це місто зараз є основною ціллю Кремля. Але чи розуміють це в керівництві Міністерства оборони, яке все частіше стає об'єктом справедливої критики з боку учасників АТО та суспільства в цілому.

Сьогодні інформаційний простір України сколихнула емоційна заява командирадобровольчого батальйону "Донбас" Семена Семенченка. Комбат назвав брехнею повідомлення Міноборони про те, що його та ще кільком добровольчим батальйонам, які вже кілька днів знаходятьсяв оточенні під Іловайськом, надана підмога. "Нас вчергове обманули", - підкреслив Семенченко та закликав всіх небайдужих прийти на пікет Генерального штабу в Києві.

Претензії комбата цілком виправдані, адже добровольцям і так доводиться воювати без важкої техніки, яка їм, як підрозділам МВС, формально не дозволена. Крім того, за свідченнями самих бійців, Міноборони надає їм застаріле озброєння, яке дуже часто в бою дає збої. Також добровольці неодноразово жалілися на погану координацію дій як з керівництво армії, так й інших підрозділів. Відтак, дії керівництва АТО дуже часто є однією з основних причин, чому наші добровольчі батальйони несуть важкі втрати в боях з терористами та російськими військовими. У свою чергу коментатори під новинами про Семенченка роблять закиди на його адресу, що це саме добровольчі батальйони займаються махновщиною, а коли потрапляють в оточення, кричать про допомогу. Власне, в емоціях і з одного, й з іншого боку нічого дивного нема. Війна. А коли йде війна, зволікання із матеріально-технічним забезпеченням – це смерті наших солдат, гвардійців ідобровольців. Про це владі слід пам'ятати.

Якщо вірити главі МВС Арсену Авакову, одна з причин такого стану речей – в надмірній забюрократизованості державного апарату. Зокрема, вчора міністр зізнався в соцмережах, що йому в тандемі з прем'єром Арсенієм Яценюком довелося немало постаратися, щоб обійти велику кількість процедур узгодження та дозволів, аби нарешті надати важку техніку, зокрема танки, добровольчим батальйонам. Але це рішення було прийнято лише вчора. Коли ж по факту техніка почне допомагати бійцям, зокрема батальйону "Донбас", "Дніпро", "Свитязь","Херсон" та "Доброволець", які зараз перебувають в іловайському котлі – невідомо. Хоча допомога їм зараз має стати питанням №1 для керівництва АТО. В іншому випадку може статися катастрофа. І не вірити Семенченку тут немає підстав: якщо невдовзі на трасі Кутейникове–Старобешеве терористи укріплять вже встановлені там блокпости, то район, в якому знаходяться добровольці в оточенніперетвориться на "братську могилу". А це означає, що там поляжутьнайбоєздатніші добровольчі батальйони. Це трагедія загальнодержавного масштабу, бо відвага добровольців, нехай і розпіарена Семенченком та іншими, надихає людей залишати роботу та родини і йти воювати. І якщо станеться найгірше, інших добровольців у нас просто не буде.

Крім того, пасивність військового керівництва під Іловайськом та Новоазовськом несе серйозну загрозу для всієї АТО. Адже від Новоазовська до Маріуполя, який має стратегічне значення, всього якихось 60 кілометрів. Четверту частину цього шляху українська армія вже не контролює. І очевидно, що Кремль планує не тільки зовнішню атаку Маріуполя, а й, можливо, повстання терористів в самому місті. Куди за останні місяці прибули десятки тисяч переселенців. Серед яких сотні замаскованих терористів. Тому зараз вкрай необхідно не тільки відбитиІловайськ та укріпляти оборону Маріуполя, але й посилити контроль за містом всередині, по лінії спецслужб. Зрозуміло, що Росія намагається розтягти фронт, цього варто було очікувати. У такій ситуації Міноборони має реагувати вдвічі швидше.

І, останнє. Активізація російських військ на Донбасі – це технологія, якоюМосква хоче підштовхнути Київ до оголошення військового стану. Росії військовий стан в Україні необхідний, бо, по-перше, Кремль зможе сказати: раз вони оголосили війну, тепер у нас руки розв'язані. Тож військовий стан легітимізує в очах росіян пряме вторгнення їхньої армії. По-друге, ті, хто закликають негайно вводить військовий стан, також грають за правилами російської технології. Бо українська економіка і так слабка, гривня летить під три чорти, а військовий стан увіб'є в нашу економіку останній гвіздок. Чому? Дохідливий побутовий приклад. Роботодавець може в разі форс-мажору (себто, військового стану) просто зменшити зарплатню працівнику або звільнити його з роботи взагалі.

Скільки сотень тисяч людей опиняться без грошей на прожиття? Саме соціального вибуху вУкраїні і хоче Росія. Вона хоче, аби українці поперебивали один одного. А російські танки і "зелені чоловічки" це лише антураж для сценарію масштабної громадянської війни в Україні, давно написаного у Кремлі.