Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Росія завербує мільйон українців

Пятница, 30 Октября 2015, 17:13
В обмін на можливість проживати і працювати в Російській Федерації українським громадянам запропонують стати до лав п’ятої колони

Фото: vremya4e.com

З 1 листопада Росія почне масову депортацію громадян України, які знаходяться на її території. За повідомленням Федеральної міграційної служби, виключення зроблять для осіб, які прибули з Донбасу, всі ж інші протягом місяця мають звернутися до підрозділів міграційної служби для визначення свого правового статусу. За різними оцінками в Росії знаходиться мільйон українських громадян. Здебільшого це люди, які працюють на різних будівельних об'єктах, але багато й тих, хто приїхав пересидіти мобілізацію. Саме на таких людях акцентує увагу видання "Московський комсомолець", чим дає зрозуміти: навколо депортації українців Росія розгорне пропагандистську кампанію. На своїх телеканалах вона показуватиме, як "втікачі від київської хунти" волатимуть не відправляти їх додому, бо вони не хочуть воювати.

Але крім цього в обмін на швидке отримання патенту, що дає мігрантам право перебувати на території РФ, російські спецслужби ймовірно пропонуватимуть українцям співробітництво. Фактично це - вербовка. На яку багато хто може погодитися, адже отримати трудовий патент складно і дорого. Необхідно зібрати купу документів, вистояти великі черги і заплатити за "аусвайс". До 30 листопада цього люди просто не встигнуть зробити. Але є легший шлях - піти на співробітництво і тоді процедура відразу скоротиться. Рано або пізно, точніше тоді, коли вирішать російські спецслужби, такі українці повернуться додому. Аби стати до лав п'ятої колони.

Завданням нових агентів впливу стане реанімація міфів "руского міра", які суттєво втратили вплив на свідомість українців як завдяки підйому патріотизму, так і через відсутність впливових ретрансляторів цих міфів. Простіше кажучи, Росія почне відтворювати "російську партію" в Україні

Тих, хто погодиться на подібну співпрацю, звісно, буде не мільйон, але стільки й непотрібно. Декілька сотень коцаб, які виконуватимуть завдання із розхитування ситуації в країні, буде достатньо. Росія серйозно розгубила свою агентуру в Україні. Частина втекла після Майдану, частина опинилася на окупованих територіях, а частина просто залягла на дно через страх потрапити у поле зору СБУ. Завданням нових агентів впливу стане реанімація міфів "руского міра", які суттєво втратили вплив на свідомість українців як завдяки підйому патріотизму, так і через відсутність впливових ретрансляторів цих міфів. Простіше кажучи, Росія почне відтворювати "російську партію" в Україні. Це може відбуватися за різними напрямками. Наприклад, під лозунгами більших прав для регіонів з'являтимуться громадські організації чи рухи з поміркованим, але не менш небезпечним сепаратизмом. Або почне відтворюватися ліва партія. Це стане однозначним сигналом, що агентура Москви проснулася. Не варто забувати, що "Руський блок" в Криму Кремль плекав десятки років, Аксьонова вирощували, аби в час Ч він виконав свою функцію.

Не варто також забувати, що в разі масової депортації українців з Росії ми за кілька місяців отримаємо величезну масу робочих рук, які немає куди задіяти. Багато з цих людей, живучи і працюючи в РФ, пройнялися духом тамошньої пропаганди і без вербування. Невдоволення відсутністю роботи та мізки, промиті Кисельовим, можуть стати каталізатором для соціального невдоволення гастарбайтерів-вигнанців. Зрозуміло, що нашим спецслужбам не варто всіх прибулих з Росії українців перевіряти на предмет вербування, тим більше це так просто не перевіриш, але враховувати таку небезпеку обов'язково потрібно.