Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Росія знову зіграє із Заходом у підкидного дурника

Четверг, 8 Мая 2014, 18:02
У провалі «дорожньої карти» з врегулювання ситуації в Україні Росія зробить винною саму ОБСЄ. В це повірять тільки росіяни

Сьогодні Україна й Росія отримали "дорожню карту" щодо врегулювання ситуації в країні, розроблену Швейцарським головуванням в ОБСЄ. За словами директора департаменту інформаційної політики МЗС України Євгена Перебийноса, "дорожня карта" враховує більшість елементів, які раніше були запропоновані українською стороною. Раніше українське МЗС уточнювало, що основними елементами документу має бути безперешкодне та невідкладне виконання трьох ключових умов: деескалації конфлікту, проведення всеукраїнського національного діалогу і проведення 25 травня виборів президента України. Всі ці пункти, тільки більш деталізовані, включено до "дорожньої карти".

Проте, як свідчить реакція МЗС Росії, у Москві вже намагаються перекинути відповідальність на Київ і Захід за тим же сценарієм, як це було зроблено після Женевських угод 17 квітня. Сьогодні Сергій Лавров мав розмову зі своїм німецьким колегою Франком-Вальтером Штайнмаєром, під час якої наголосив: обов'язковою передумовою врегулювання ситуації я негайне припинення застосування сили, перш за все регулярної армії, та практичні кроки з роззброєння незаконних збройних сил і формувань. Тут варто згадати попередні заяви російського дипломатичного відомства, де такими формуваннями чомусь називалася Національна гвардія, яка на законних підставах існує в складі МВС України.  

Окрім розмови зі Штайнмаєром, МЗС РФ оприлюднило "коментар у зв'язку з реакцією київської влади на оголошені в Москві пропозиції з урегулювання української кризи". З цієї заяви випливає, що в Москва ставить виконання "дорожньої карти" в залежність від діалогу Києва із самопроголошеними "губернаторами" в Донецьку й Луганську. До цього діалогу (іншими словами, до визнання Києвом майбутніх результатів псевдореферендуму 11 травня) українську владу має примусити Захід. "Оскільки Захід продовжує безоглядно підтримувати київську владу, ми маємо право розраховувати, що наші західні колеги напряму вплинуть на Київ на користь налагодження реального загальнонаціонального діалогу, який так потрібен Україні", сказано в "коментарі". А "єдиною можливістю для деескалації" названо проведення "реальної конституційної реформи, причому не на основі нікому невідомих, підготовлених у київських кабінетах проектів, а в ході широкого обговорення за участі всіх політичних сил і регіонів України".