Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Рятувати Яценюка будуть Ахметов, Коломойський і, можливо, Ляшко

Вторник, 9 Февраля 2016, 08:35
Окрім того, адвокатом прем'єра стала Наталя Яресько, яка лякає всіх нас фінансовим колапсом, який нібито наступить після відставки уряду

фото: kmu.gov.ua

План Яценюка

Для того, хто ще не здогадався, спробую пояснити план дій Яценюка на наступні дні. Перш за все він продовжить по-хамськи поводити себе в парламенті, показуючи всім, що або він залишається прем'єром, або всі йдуть на перевибори. Така самовпевненість базується на вірі в те, що голосів за постанову про недовіру уряду нема. Отже в чому полягає план? 16 лютого після виступу-звіту Яценюк настирливо закличе голову ВР проголосувати постанову про недорвіру уряду (її внесе хтось із позафракційних або навіть самі фронтовики). Попередньо у Яценюка є домовленість з Опоблоком, що останні утримаються (цю ідею проштовхують ахметівці). Окрім того, рішенння про вільне голосування буде прийняте групою Хомутинніка (привіт Коломойському), не голосуватимуть укропівці і попередньо, є домовленість з Ляшком, що його група зробить якийсь демарш і, можливо, навіть вийде з залу. Саме тому Ляшко вчора вирішив призупинити консультації по входженню до коаліції.

Як тільки буде провалена постанова про недовіру уряду, Яценюк автоматично отримає імунітет до наступної сесії, тобто вересня (голосувати за недовіру уряду можна один раз на одній сесії).
В разі реалізації цього сценарію ми б опинилися в глибинній парламентській кризі. Фактично робота Ради була б паралізована - урядові проекти проходитимуть з неймовірним скрипом, а суспільство змушене буде дивитися не на реформи, яких 2 роки майже ніхто не робив, а на сварки.

На жаль, суспільство чекає відставки Яценюка і інших одіозних політиків. Тому, по-хорошому, очищення влади не може зупинитися на прізвищі Яценюк. Разом з ним мають піти і Шокін, і Гонтарєва.

Навіщо Яресько настроює українців проти МВФ

Заява Наталі Яресько про те, що що МВФ призупинить кредитування України в разі зміни уряду щира правда, але це лише половина правди. Перш за все на днях ми відсвяткували півріччя життя без кредитів МВФ. І навіть, якби весь уряд залишився при владі, протягом наступних двох місяців ми б не отримали грошей від кредиторів. Насправді, Наталя Яресько протягом кількох місяців є одним з головних адвокатів Яценюка перед донорами і саме вона є його головним захисником. Чому так сталося - очевидно тому, що прем'єр не сперечається і не виставляє свої (державні) вимоги перед кредиторами. І саме завдяки йому в тому числі, ми маємо такий меморандум, який ми маємо (в сьому світі МВФ працює тільки через уряд і нацбанки, парламенти не мають можливості впливати на цей процес).

Чи справді зміна уряду зупинить кредитування? Якщо наступний уряд продемонструє нормальну програму і зможе застабілізувати парламент, то кредитування відновиться вже в квітні-травні. У нас на коррахунках більше 100 млрд.грн і цього достатньо, щоб прожити цей період. А тому, ніякого колапсу від зміни уряду нема і не передбачається.

Больше блогов о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство