Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Саакашвілі і 2 тисячі некерованих бійців

Четверг, 24 Декабря 2015, 09:05
Антикорупційний форум – це поки прекрасна картинка і заявка на партію, де місце під сонцем отримає один відсоток від тих, хто вчора проривався на цей з’їзд

Фото: depo.ua

Після цього форуму можна зробити кілька висновків:

1. Міхо створив команду попутників, які можуть стати або його квотою в іншій партії, або самі створять партію. Але треба чітко розуміти - це буде малокерована партія за інтересами. При всій повазі - Лещенко, Гацько і Саакашвілі - це всього лише попутники, кожен з яких має свій інтерес.

2. Формат форуму, який передбачає, що робота купи активістів відразу зачислятиметься в скарбничку Саакашвілі, несе величезні ризики. Це формат неконтрольованого мережевого маркетингу, який неможливо якісно модерувати (поки незрозуміло, хто стане модератором взагалі). Ну, немає ні в кого із учасників форуму впливу на свого сусіда. І тому, звичайно ж, зараз буде маса скандалів, переважно локальних. Але такий формат дозволить кілька місяців бути в головному тренді інформпростору. Цей проект - масштабний мережевий маркетинг, який дозволить організувати енергію "добровольців майдану". Але він в свою чергу породить масу незадоволених, які вважатимуть, що їх позиція не почута. Проте він дозволяє Саакашвілі нічого нікому не бути винним. Це ж волонтерство, а не партія.

3. Головного ворога визначено. І він - не корупція, а Яценюк і Коломойський. Корупція - це просто красиве слово.

4. Саакашвілі явно перегнув палку з символами. Говорити, що зараз гірше ніж за Януковича і починати хрестовий похід проти Яценюка з вулиці Небесної Сотні - це відвертий перебір. Найгірше до чого воно призведе - це до спроб почати приватизовувати Майдан. При чому, за іронією долі, половина лідерів антикорупційного форуму Майдан бачили переважно з картинки телевізора.

5. Стратегія наступних місяців визначена. 10 топ-спікерів будуть їздити країною і говорити про корупцію і необхідність змінювати Шокіна, наступника Шокіна і наступника наступника Шокіна. Головне питання, як до цього поставляться інші штатні борці з корупцією. Простіше кажучи, у нас виникає вороже конкурентне середовище борців з корупцією. І боротьба з нею перетвориться на системну війну компроматів. Головне питання, кому більше захочуть повірити люди: Лещенку, який воює з Мартиненком, чи, наприклад, Єгору Соболєву, який буде воювати з кимось іншим. І до зміни управлінської системи держави, яка є причиною корупції, це не має жодного відношення, хоча й дозволить Саакашвілі зібрати не менше 13-15% на можливих позачергових виборах.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство