Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Садовий хоче стати батьком нової Конституції?

Среда, 24 Июня 2015, 23:20
«Самопоміч» продовжує атакувати конституційні зміни від Порошенка. Схоже, що на цьому політсила львівського мера вибудовуватиме передвиборчу кампанію до місцевих рад

Фото: obozrevatel.com

"Як член Конституційної Комісії, відправила до Венеційської Комісії листа з альтернативним висновком стосовно проекту змін до Конституції в частині децентралізації", повідомила на своїй сторінці у Facebook віце-спікер парламенту Оксана Сироїд. З її висновками можна ознайомитися у неї на сторінці, тому немає потреби їх аналізувати саме тут. Питання в іншому - "Самопоміч" обрала собі технологію, яку можна назвати "Баба Яга проти". І альтернативний висновок пані Сироїд, вочевидь, складова цієї технології.

Нагадаємо, сьогодні Венеційська Комісія схвалила зміни до Конституції в частині децентралізації. "Пропоновані зміни до Конституції в частині децентралізації значною мірою сумісні з Європейською хартією місцевого самоврядування. В цілому поправки добре розроблені і заслуговують на підтримку", - зазначили там. Але що той висновок, коли вибори на носі і необхідно підвищувати рейтинг. А тема "узурпації" влади Президентом - це ж ціла теорія змови, навколо неї можна піаритися й піаритися.

Ось, приміром, керівник фракції "Самопоміч" Олег Березюк переконує: зміни до Конституції замість обіцяної децентралізації, навпаки, несуть загрозу "неприхованої повзучої централізації". "ДС" вже писала про зауваження "Самопомочі" до документу і доводила, що вони більш надумані, аніж справедливі. Проте ця фракція настоює на своєму. Що може означати лише одне - голосування за зміни до Основного Закону наштовхнуться на впертість фракції Андрія Садового. Чого у цій впертості буде більше, бажання розкрутити тему "узурпації" і на цьому отримати дивіденди чи просто банального торгу, побачимо вже дуже скоро. Адже парламент до літніх канікул має встигнути відправити проект змін до Конституційного суду.

У технології "Баба Яга проти" є ще один нюанс. Для Петра Порошенка, який обіцяв зміни до Конституції, їхнє проходження через парламент дуже важливий момент. І не лише тому, що він хоче бути "батьком" нового Основного Закону. Децентралізація та інші нововведення - це вимога часу. Якщо з ними і далі гальмувати, ми втрачатимемо дорогоцінний час для реформ. А якщо слідом за "Самопоміччю" ще хтось стане в позу, бо йому не сподобається якась позиція? Чому б, наприклад, "Народному фронту" не висловити своє "фе" через те, що префекти призначаються за згодою уряду, а знімаються Президентом? Щось своє можуть знайти Ляшко, Тимошенко і так до безкінечності. Поки ці зміни не забалакають взагалі.

Власне, альтернативні висновки - це та штука, з якою аж до виборів спікери "Самопомочі" будуть виходити на телеекрани і розповідати, чому вони проти. І тут навіть не важливо, чи буде взагалі якась реакція Венеційської Комісії, чи там просто пустять листа від Сироїд в "шрьодера". Головне, що це станеться не раніше жовтня, коли комісія знову збереться на засідання. А там і до дня голосування рукою подати...