Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Садовий перестав бути людиною

Понедельник, 5 Октября 2015, 14:30
"Самопоміч" приваблює виборців креативною рекламою з людьми, а не політиками, яка якісно вирізняється на фоні "мордописів" кандидатів у костюмах, вишиванках чи камуфляжах. Але хто ж тоді Андрій Садовий – людина чи політик?

Фото: facebook.com/samopomich.ua

Нинішня передвиборча кампанія радує око візуально оригінальними біг-бордами, на яких переважно написані зовсім не оригінальні слогани, які підійшли б парламентським, а не місцевим виборам. У Києві трійку найкреативніших рекламних плакатів між собою могли б розділити "радикали" (особливо "Кіра - непродажна шкіра"), "Демальянс" с його хто боїться Гацька та "Рух за реформи" (той біл-борд, що з лідером руху і мавпами) . Що ж до "Самопомочі", то її ідея показати своїх кандидатів у "людські подобі", дійсно заслуговує на увагу. Правда, слова "люди" та "політики" вже неодноразово обігрувалися нашими політиками. Ще тимошенківська програма "Український прорив" повність називалася "Український прорив: для людей, а не політиків".

"Самопоміч" довго намацувала свою тему під місцеві вибори. "Візьми і відремонтуй колектор"? Ні. Спочатку партія звітувала, що відкрила списки. Ніби цього за законом не зробили всі інші партії. Далі закликала виборців "бути собою і обирати свідомо". І при цьому - стати волонтером "Самопомочі". Тепер знайшла цікавий спосіб презентувати кандидатів. Проте у нього є недоліки. Перший: раз всі ці люди йдуть у депутати, значить, вони вже політики. Тільки на біл-бордах виглядають як пересічні громадяни. Другий: а хто в такому випадку Андрій Садовий? Він лідер партії і кандидат у мери, тобто, політик. Чи кандидат у мери Києва Сергій Гусовський, який очолював фракцію у Київраді. Також політик. Те ж стосується і нардепа, кандидата в мери Тернополя Тараса Пастуха. Вочевидь, серед "людей" непогано себе почувають "політики". І при цьому вони не перестали бути людьми.

Слова "люди" та "політики" вже неодноразово обігрувалися нашими політиками. Ще тимошенківська програма "Український прорив" повність називалася "Український прорив: для людей, а не політиків"

"ДС" жодним чином не применшує креатив піарників "Самопомочі", проте, можливо, є раціональне зерно в тому, щоб вони наблизили до людей не лише своїх кандидатів на біл-бордах, але й приземлили партійні обіцянки. А то невідомо, що у міських радах робитимуть всі ці люди у джинсах, які вигулюють песиків...