Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Садовий попалився на підкупі депутатів

Суббота, 29 Августа 2015, 14:36
Лідер «Самопомочі» жаліється, що його соратників змушують голосувати за зміни до Конституції, однак жодних доказів такого тиску мер Львова чомусь не озвучив

Фото: sled.net.ua

Сьогодні лідер "Самопомочі" Андрій Садовий зробив "сенсаційну" заяву про те, що депутатів від його партії намагаються підкупити перед понеділковим голосуванням в Раді. За словами мера Львова його соратникам "пропонують гроші, посади та перспективи" за те, щоб вони проти своєї волі проголосували за зміни до Основного закону. При цьому Садовий не навів жодних конкретних даних, які б свідчили про те, що такий тиск дійсно має місце. Це могли б бути прізвища відповідних осіб, чи хоча б оголошення політичної сили чи органу влади, до якого вони належать. Але нічого цього очільник Львова не повідомляє, що наводить на підозру, що затіяний ним скандал є лише черговим передвиборчим маневром. 

За версією Андрія Садового зараз кілька депутатів від "Самопомочі" вагаються, прийняти їм обіцяні невідомо ким блага та проголосувати 31 серпня за зміни до Конституції в частині децентралізації, чи ні. "Щодо тих кількох, які вагаються - залишається сподіватись, що в дитинстві вони встигли прочитати правильні книжки", - відзначив голова львівської міськради. І це вся інформація, яку повідомив громадськості лідер партії, що позиціонує себе, як максимально відкрита політична сила, яка прийшла у владу будувати нову державну машину з нуля. Хоча, якщо масований тиск на депутатів від "Самопомочі" з прицілом на голосування за зміни до Основного закону дійсно почався, то це оптимальна нагода щоб раз і назавжди зупинити цю ганебну практику у вітчизняній політиці. Як саме? Дуже просто – Садовому достатньо просто назвати прізвище того чи тих, хто обдзвонює його соратників та пропонує їм "гроші, посади та перспективи". А ще краще записати такий дзвінок на диктофон, щоб мати доказовий матеріал на випадок, якщо той, хто чинить тиск почне звинувачувати "Самопоміч" у брехні. 

Якщо масований тиск на депутатів від "Самопомочі" з прицілом на голосування за зміни до Основного закону дійсно почався, то це оптимальна нагода щоб раз і назавжди зупинити цю ганебну практику у вітчизняній політиці. Як саме? Дуже просто – Садовому достатньо просто назвати прізвище того чи тих, хто обдзвонює його соратників та пропонує їм "гроші, посади та перспективи"

Такий маневр став би реальним підтвердженням того, що партія львівського мера дійсно є організацією нової формації, а не лише черговим політичним клубом за інтересами з красивою вивіскою. Крім того, вдало подані докази тиску з боку (кого?) на депутатів від "Самопомочі" могли б дещо підняти рейтинг організації перед місцевими виборами. Але Андрій Садовий поступає так само, як до нього вже діяло багато інших політиків – просто заявляє про нібито тиск і підкуп, але не наводить жодних доказів. Найближчий подібний приклад мав місце навесні цього року, коли головний "радикал" України Олег Ляшко заявив, що депутат і брат екс-голови адміністрації Віктора Януковича Сергій Клюєв пропонував фракції "Радикальної партії" 50 млн доларів за те, щоб соратники Ляшка не голосували за зняття з Клюєва депутатської недоторканності. Коли ж Генпрокуратура відкрила провадження за фактом цієї заяви і неодноразово запрошувала Ляшка прийти і розповісти детально про пропозицію Клюєва, то той почав робити вигляд, що нічого не заявляв і жодного разу на допит так і не прийшов. 

Зараз Садовий чинить так само. А це означає, що лідер "Самопомочі" або банально каже неправду, або не хоче псувати стосунки з тими, хто тисне на його депутатів, поділяючи, тим самим, такі "політичні" методи переконання неугодних.