Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Вадим Денисенко: Самопоміч + Опозиційний блок = чергові крики про зраду

Вторник, 16 Февраля 2016, 16:20
Рада прийняла ряд поправок до законів, які всі називають законами про електронне декларування. Відразу штатні борці з корупцією почали кричати, як все пропало, бо чиновники зможуть «брехати людям ще рік»

Фото: facebook.com/vadym.denysenko.1

Отже, що насправді прийнято.
1. Кримінальна відповідальність за неправильно заповнену декларацію переноситься на 2017 рік. При цьому, ніде в Європі кримінальної відповідальності немає (цей закон був прийнятий минулим парламентом 14.11.14р.,і явно мав популістський характер). Для всіх правдолюбів, я хочу пояснити, що в наших умовах, проста помилка в декларації може призвести до дворічного ув'язнення. Варто всім нагадати, як один з головних претендентів на пост голови НАБУ, дуже поважний чоловік, тричі помилився в декларації, яку він подавав, коли балотувався в НАБУ. Зараз він би вже сидів. Цю статтю насправді треба декриміналізувати і ввести політичну відповідальність за неправильне декларування (заборона займати посади і т.д.).
2. Попередня версія закону передбачала декларування всього і вся від 20 тисяч грн. Консенсусом всіх(!!!) політичних фракцій було прийнято рішення підняти цю планку до 150 мінімальних зарплат (206700 грн). Коли ця цифра обговорювалася, жоден із трьох представників Самопомочі (були присутні Соболєв, Березюк і Сотник) і словом не обмовилися про те, що ця цифра недосконала.
3. Прийнято рішення, що оцінювати потрібно лише те майно, яке приносить прибуток. Раніше пропонувалося оцінювати все, що є у вас в домі, що є, насправді, абсурдом.
4. Було уточнено поняття сім" я, тобто тих членів, які підпадають декларуванню. Попередня версія є абсурдною, через те, що коло родичів було неймовірно широким і давало можливості різко збільшувати помилки в декларуванні. Якщо хтось вважає, що вписавши в декларацію троюрідного брата ви поборете корупцію - ви глибоко помиляєтеся. Для всіх критично настроєних людей, я можу сказати лише те, що більшість машин реєструється на водіїв, а квартир на покоївок. Закордонна нерухомість на офшори. Попередня норма - це доступ НАЗК до корупції. Помилка в декларації тещі - прекрасний привід для хабара. І про це також треба думати.
5. Електронна декларація вводиться з 2016 року (записано в перехідних положеннях), через 60 днів після того, як відповідну електронну систему запустить агентство запобігання корупції. Ні про яке декларування з 2016 року не йдеться.

Чому борці з корупцією почали кричати про цей закон? По-перше, це тому що "так положено". Їм потрібно завжди говорити, що Баба Яга проти. По-друге, більшість із них працює на президентські перевибори і відтермінування безвізу - це пониження рейтингу Порошенка. Не слід також забувати, що якщо ми влітку отримаємо безвіз - це дозволить наростити рейтинг БПП у разі дострокових осінніх виборів. І ще один немоловажливий момент - цей закон мав бути їхнім бенефісом де вони мали грати першу скрипку. А тут не вдалося.

А тепер давайте подивимося, кого Самопоміч і Лещенко звинувачує у зраді:
1. Юлія Тимошенко і Батьківщина
2. Представники партії Свобода.
3. Група Ганни Гопко
4. Добродомов, Мусій, Борислав Береза, Парубій і т.д.
5. Микола Томенко, який нещодавно вийшов з БПП
6. Олег Ляшко і радикальна партія
7. БПП, з якої Лещенко не виходить
8. Народний фронт

Хто був категорично проти:
Самопоміч, Опозиційний блок, група "Відродження" і частково "Воля народу".

 Джерело: facebook.com/vadym.denysenko.1

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство