Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

80 днів в Міністерстві інфраструктури - що нового?

Понедельник, 23 Февраля 2015, 20:45
Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський розповів, як оновлює кадри та проводить обговорення реформ

Фото: УНИАН

Колишній інвестбанкір, а нині міністр інфраструктури Андрій Пивоварський вирішив поспілкуватися з пресою не після 100 днів своєї роботи на цій посаді, як це традиційно роблять його колеги-високопосадовці, а раніше. Тема зустрічі - "Реанімація транспортної галузі України: що зроблено за 80 днів роботи". "ДС" пропонує деякі тези з виступу міністра.

1. Найголовніше що ми зрозуміли - для того, щоб запровадити реформи, недостатньо добрих законів. Потрібні ще люди, які будуть змінювати державні компанії. Зараз на 62 найбільших державних підприємства будуть відбиратися топ-менеджери на прозорій конкурсній основі. Повинні прийти нові люди, влитися "нова управлінська кров".

2. Завершується номінаційна процедура на посаду генерального директора  Укрзалізниці. Вже сьогодні буде представлений найвірогідніший кандидат на посаду очільника залізничної компанії. Наступного понеділка планується розгляд кандидатів на посаду керівників Укрпошти та аеропортів "Бориспіль" і "Львів".

Фото: 24auto.ru3. Сьогодні я хочу почати публічну дискусію щодо децентралізації Укравтодору: чи доцільно передати облавтодори на місця, чи ефективно це буде? Я хотів би офіційно заявити: враховуючи стан в економіці України, без концесійних доріг, без створення системи платних автодоріг ми не побудуємо нічого нового в автодорожньому господарстві, не залучимо інвестиції. За два-три тижні ми представимо на розгляд інвесторів перший проект концесійної дороги. Маю надію, це буде автодорога Львів-Краківець. Щодо платних доріг - зараз ще ведемо дискусію з експертами, яким чином правильно зробити цю систему, яку модель взяти за основу - американську, швейцарську, французьку, польську і так далі.

4. Я вже декілька разів публічно наголошував - нам необхідно залучати інвестиції в морське господарство для того, щоб розвивати транспортний потенціал України. Для того, щоб залучати інвестиції, нам необхідно створити сприятливі умови для публічно-приватного партнерства в морській галузі. Наразі міністерство працює над тим, щоб найближчим часом представити перший пілотний проект такого партнерства. Найближчим часом оцінювач почне оцінку порту "Южний" і на прикладі цього порту Міністерство буде робити все можливе, щоб показати ринку перший успішний ринковий проект створення публічного приватного партнерства.

5. Сьогодні я хотів би запустити ще одну публічну дискусію - щодо приватизації державних стивідорних компаній. До дискусії запрошуються всі експерти та гравці на цьому ринку.

Фото: УНИАН6. Нам необхідно відродити річковий транспорт. Міністерство інфраструктури з експертною спільнотою закінчує обговорення законопроекту про річковий транспорт, який найближчим часом буде направлено до парламенту. Для того щоб покращити роботу нашого річкового господарства, цього тижня приймемо рішення про відкриття навігації на місяць раніше звичайного терміну.

7. Я хочу запустити ще одну дискусію з приводу того, в якій власності має бути аеропорт "Львів" - комунальній, державній чи приватній. Аеропорт "Львів" - це унікальна точка, яка ніколи не буде транспортним хабом, але в яку вклали дуже багато грошей. Унікальність аеропорту в тому, що він знаходиться в туристичному серці Західної України і може бути "магнітом" для перевезення туристів.

8. Аеропорт "Бориспіль" та МАУ - це як близнюки, які зрослись головами. МАУ сьогодні перевозить більше половини пасажиропотоку "Борисполя", і в той же час без "Борисполя" немає МАУ. Аеропорт "Бориспіль" та базовий авіаперевізник МАУ повинні гармонійно співіснувати, ніяким чином не боротися, не перетягувати канати. Це два близнюки - якщо в одному організмі є проблема, то і в іншому організмі є проблема. У нас немає іншого базового перевізника. Якщо в Україні буде інший базовий перевізник - іноземний або український - Міністерство інфраструктури буде наполягати на тому, щоб умови співпраці такого базового перевізника з аеропортом "Бориспіль" були абсолютно такі ж, як і у МАУ.

9. Я чітко розумію - нам необхідно розпочати процес корпоратизації, акціонування Укрпошти. Без акціонування, без спрощення бізнес-моделі, централізації управління, нам буде важко втримати "живою" Укрпошту.

Фото: 112.ua10. Щодо тарифів на залізничні перевезення. Вже другий тиждень працює група аналітиків в міністерстві, там також є представники Укрзалізниці, яка займається аналізом діючої системи тарифоутворення. Існуюча система була запроваджена ще, здається, в 60-х роках, і з тих часів фундаментально не змінювалася, лише трохи модифікувалася. Тому зараз у міністерстві йде обговорення, і одне із завдань департаменту залізничного транспорту , міністерства та в. о. гендиректора Укрзалізниці - це переглянути і модернізувати тарифну сітку, щоб вона відповідала сучасним реаліям.

11. Міністерство інфраструктури розробляє 5-річний план відновлення локомотивного та вагонного парків, оскільки зараз вони зношені на 90% та 80% відповідно. Цей план передбачає локалізацію виробництва, що зробить Укрзалізницю більш конкурентоспроможною, та надасть потужний імпульс для розвитку реального сектору економіки.

12. Ми повинні розуміти, що на жаль, нікуди не дінемося від зростання тарифів на проїзд у маршрутках. Основним компонентом вартості перевезень у маршрутках є паливо, яке у нас імпортне. Через девальвацію гривні вартість палива зростає. Для того, щоб зняти елемент напруги з цього питання, ми маємо намір лібералізувати правила надання дозволів на перевезення. Сьогодні з моїми заступниками ми обговорювали питання про те, щоб віддати можливість надання ліцензій на міжміські та міські перевезення на місця.