Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Що отримає Садовий за підтримку Кличка на виборах мера

Понедельник, 17 Августа 2015, 16:55
В обмін на бутафорну конкуренцію "Самопомочі" в столичних перегонах партії львівського мера може дістатися посада заступника голови Київради та дві-три комісії

фото: grim.in.ua

Мерський дебют Віталія Кличка виявився не таким успішним, як хотілося б лідеру "УДАРу", що робить малоймовірним його переобрання за підсумками першого туру. Щоб хоч якось покращити своє становище, голова Київради сподівається перевербувати своїх потенційних конкурентів у союзники. Зокрема, зараз Кличко веде переговори про співпрацю зі своїм львівським колегою Андрієм Садовим. Підконтрольна йому партія "Самопоміч", хоч і не має сильного кандидата для участі у виборах мера столиці, але може добряче попсувати нерви чинному міському голові. Щоб уникнути цього, Садовому пропонують угоду – агітаційна тиша в обмін на посади. 

Інтерес Віталія Кличка в досягненні передвиборчих домовленостей з львівським мером очевидний. Зараз лідер "УДАРу" не може похвалитися тією популярністю серед киян, яку мав ще півтора роки тому, коли вперше був обраний головою Київради. За різними даними, сьогодні Кличко користується підтримкою лише 25% місцевих жителів, відтак перемогти у першому турі виборів він не зможе. Звичайно, це не така вже й проблема, на фоні того, що інші вірогідні кандидати відстають у рейтингу від чинного мера щонайменше на 15%. З іншого боку, другий тур – штука доволі непередбачувана, а тим більше в Києві, тому Віталію Володимировичу необхідно наростити свій електоральний актив вже в першому турі, щоб убезпечити себе від несподіванок на фінішній прямій майбутніх виборів. Тому, чим більше нині потенційних конкурентів вдасться завербувати до табору своїх союзників – тим краще для Кличка. 

Партія "Самопоміч", зважаючи на її впевнені електоральні позиції в Києві, як самої організації, так і її лідера Андрія Садового, є одним з найпривабливіших потенційних союзників. І в цьому випадку для лідера "УДАРу" важливо не стільки те, щоб львівський міський голова агітував за київського колегу, скільки – щоб не заважав. 

На даний момент представники партії Садового в столичному парламенті мають лише одну керівну посаду – голови комісії з питань освіти, науки та інноваційної політики. Однак, якщо керівництву "УДАРу" та "Самопомочі" вдасться домовитися, то цей посадовий актив може збільшитися до двох-трьох керівник портфелів

Нагадаємо, що навесні ходили чутки про те, що представляти "Самопоміч" на виборах мера Києва восени буде сам Андрій Садовий. Пізніше львівський очільник спростував їх, заявивши, що залишиться вірним рідному місту. Власне, це ми вже проходили на президентських виборах, коли Садовий спочатку запустив чутки про свою участь у перегонах, проводячи, тим самим, і рекламу власної персони і тестування електорального поля. Зараз же, за останньою версією того ж таки керівника "Самопомочі", його політична сила братиме участь у мерських перегонах в столиці і найближчим часом оголосить свого кандидата. Найвірогідніше, що це буде керівник фракції партії в Київраді Сергій Гусовський. Зрештою, інших достойних кандидатів на цю роль у партії немає. 

Звичайно шанси Гусовського на успіх виглядають доволі примарними. Однак, його позиції можуть суттєво зміцнитись, якщо Андрій Садовий включиться в активну агітаційну роботу на підтримку свого колеги по партії. Про перемогу і в цьому випадку не йдеться, але штабу Кличка такий прийом може створити деякі проблеми. Щоб уникнути їх команда мера готова пожертвувати "Самопомочі" посаду одного з заступників, а також керівні посади в комісіях Київради в обмін на лояльність на майбутніх виборах та плідну співпрацю в новому складі місцевого органу самоврядування. На даний момент представники партії Садового в столичному парламенті мають лише одну керівну посаду – голови комісії з питань освіти, науки та інноваційної політики. Однак, якщо керівництву "УДАРу" та "Самопомочі" вдасться домовитися, то цей посадовий актив може збільшитися до двох-трьох керівник портфелів. 

Що, власне, Кличку потрібно від Садового? Звичайно, про агітацію львівського мера за столичного колегу не йдеться. На це ніколи не піде і сам лідер "Самопомочі". По-перше, тому що це не відповідає його політичному стилю. По-друге, тому що агітувати зараз за Віталія Кличка, рейтинг якого падає, а підконтрольна йому партія фактично розмивається в Блоці Петра Порошенка, – собі дорожче. Єдине, що може обіцятися львівський мер – агітаційну тишу його партії на виборах мера Києва. Тобто партія сконцентрується лише на боротьбі за депутатські мандати. І для чинного голови КМДА цього буде цілком достатньо. Власне, такий варіант співпраці цілком і повністю влаштовує і Банкову, для якої зараз найважливішим пріоритетом є збереження статусу-кво в управлінні Києвом. Саме тому Блок Петра Порошенка вже зробив крок на зустріч Садовому, висунувши на виборах мера Львова малоперспективного кандидата – депутата ВР Оксану Юринець.