Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Що означає рішення про розведення сторін на Донбасі

Четверг, 22 Сентября 2016, 08:52
Тристороння контактна група уклала угоду про розведення сил і засобів на Донбасі

Від України рамкове рішення підписав Леонід Кучма, від ОБСЄ - Мартін Сайдік, від Росії - Борис Гризлов, пише depo.ua.

Що означає розведення сторін

Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів. Рамкове рішення передбачає повне виконання попередніх домовленостей Тристоронньої контактної групи щодо відведення з лінії зіткнення гармат калібром менше 100 мм.

Дане розведення заплановано тільки на трьох ділянках з чітко визначеними координатами. Йдеться про населені пункти Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Будуть сформовані зони безпеки, кожна площею не менше 4 кв км. Контролювати дотримання домовленостей про розведення сторін в зонах безпеки будуть спостерігачі СММ ОБСЄ.

Що буде далі

Цю угоду можна назвати таким собі "тестовим періодом". Якщо мир у цих зонах запрацює, можуть бути відпрацьовані підходи до можливого розведення сил і засобів уздовж всієї лінії розмежування. Це позиція української сторони.

Чи будуть стріляти у зоні АТО в цілому

Швидше за все, будуть як і раніше в Авдіївській промці, на Світлодарській дузі - всюди, в інших зонах, які не стосуються останньої угоди. Щоправда, вже зараз видно певне затишшя. Якщо зброя і використовується, то в основному стрілецька за рідким виключенням - 82-мм і 120-мм міномети.

Що буде потім

У грудні проти Росії можуть бути продовжені секторальні санкції. Якщо ж запанує мир на Донбасі - Росія розраховує, що дані санкції не будуть продовжені. Переговори стосовно виборів на Донбасі продовжаться, оскільки Україна не відступить від власного формату: припинення вогню, звільнення полонених, виведення російських військ і роззброєння бандформувань, контроль над кордоном, а потім все решта. Росія ж наполягає на виборах на Донбасі, особливому статусі регіону, а вже потім інші речі.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство