Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Що Путін пообіцяв Меркель в обмін на здачу України

Понедельник, 14 Июля 2014, 16:54
Як би це парадоксально не звучало, але Кремль не пообіцяв нічого. Канцлер здалася майже без бою

Заява канцлера Німеччини про те, що Україна повинна домовлятися з бойовиками про перемир'я самостійно - стала громом серед ясного неба для всіх нас. Багато хто почав шукати конспірологічні причини, почали говорити про те, що Путін пообіцяв Меркель і т.д. Насправді - Путін не міг нічого їй пообіцяти. І суть усних домовленостей може зводитися лише до того, що Росія не буде претендувати на сусідні області і зупиниться на Донбасі. Говорити про щось інше - просто смішно. Знижка на газ? Навряд. Дозвіл на участь в розробці газових чи інших родовищ Росії? Можливо, але малоймовірно. Насправді Путіну нема чого пропонувати Меркель, крім дружби проти США. Але настільки демонстративно Меркель не зможе розвернутися.

Заява Меркель була зроблена від безвиході. Вона розуміє, що вести переговори з Путіним немає сенсу, бо він бреше. Тиснути санкціями третього рівня, вона все ще не готова. Всередині Німеччини теж багато хто не розуміє, навіщо так активну витупатися за Україну.

Меркель прийняла рішення все звалити на Україну - Ваша проблема, ви її і вирішуйте. А ми (німці, французи, та ін.) поки почекаємо і подивимося. Якщо Путін зовсім знахабніє - придумаємо, якісь квазірішення. Якщо трохи заспокоїться, то спробуємо про щось домовлятися.

Ангела Меркель - розумний і досвідчений політик. Вона не може не розуміти, що така позиція ні до чого хорошого не призведе. Але сьогодні вона вирішила знову почекати - війна далеко, воюють на чужій території. Нехай цим, якщо захочуть займуться американці. Вона ж, з виглядом добропорядної дами буде говорити про проблеми української влади. І очевидно мовчазно підтримає створення Придністров'я-2. Адже Путін їй пообіцяв, що далі рухатися не буде.