Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Що терористи займуть наступним після Комінтернового

Среда, 23 Декабря 2015, 09:13
Захоплення путінськими "гібридами" села Комінтернове – це не зрада і не перемога

Фото: depo.ua

Учора підрозділ бойовиків так званої "ДНР" зайняв село Комінтернове на Маріупольському напрямку, що до останнього часу перебувало на нейтральній смузі. За даними української розвідки, до Комінтернового увійшло близько 100 осіб з танками та іншою бронетехнікою. Терористи встановили в Комінтерновому свій блокпост, та риють траншеї навколо села. Правда офіційно в "ДНР" заявляють, що ніяке Комінтернове не займали, мовляв це "брехня і провокації", хоча щось подібне вони говорили і про наступ на Мар'їнку, мовляв "вона завжди була наша". Тож надто серйозно сприймати їхні слова не варто.

Уже пізніше з'явилася інформація, що під вечір путінські "гібриди" обстріляли позиції сил АТО на ділянці лінії розмежування поблизу Колмінтернового із 82-мм мінометів. Окрім того, вдень ворожа диверсійно-розвідувальна група здійснила спробу проникнути з Коментернового на підконтрольну силами АТО територію, але після короткого бою повернулася назад.В соцмережах після цього повідомлення одразу ж піднявся ґвалт та крики "Зрада". Мовляв українських генералів попереджали про можливість захоплення Комінтернового ворогом, але ті не надали цій інформації значення. От і маємо. Але насправді захоплення Комінтернового – це не "зрада", хоча і аж ніяк не перемога.

Окремо варто зазначити, що формально Комінтернове лежить з сепаратистського боку лінії розмежування, встановленої мінськими домовленостями. Українські війська в лютому під час контрнаступу в напрямку Новоазовська якийсь час утримували Комінтернове, але згодом відійшли назад, залишивши село в "сірій зоні".

Цей відхід був певною мірою логічним, адже за відсутності розвитку наступу стратегічного сенсу утримувати село не було. Воно досить сильно віддалене від основних оборонних ліній українських сил, та лежить всього в двох кілометрах від села Заїченко, де міститься досить велике угрупування ватних військ. Тож утримання Комінтернового без використання його як плацдарму для наступу створювало ризик оточення.

З іншого боку Комінтернове знаходиться, нехай і не на великій але висоті відносно позицій терористів, але контроль над цією висотою не дає ворогу особливих переваг в плані можливого наступу в напрямку Маріуполя, хоча певною мірою і убезпечує від можливих обстрілів з українського боку.

Власне, Комінтернове розташоване відносно далеко (близько 6 км) від населених пунктів під контролем України. Поруч лише Заїченко під контролем терористів та ще один "нічийний" населений пункт – Водяне, в 3 км на південному заході. В селі стикаються три більш-менш великі автодороги – траса на Маріуполь (яка по окупованій території веде до Красноармійського і Тельманового), дорога на "сіре" Водяне, та траса на контрольовану українськими військами Талалаївку. Але до Талалаївки їхати голим степом не менше 6 км і нахрапом там наступати справа вельми ризикована. Інше діло – зайняти нічийне Водяне, чим напевно в найближчі дні і займуться терористи аби розвинути успіх.

Власне для "ополченія" зайняття Комінтернового, має не стільки стратегічне значення, скільки пропагандистське та політичне. По-перше нещодавно ЗСУ встановили свій контроль над кількома населеними пунктами в "сірій зоні" дещо південніше Комінтернового, зокрема це був Павлопіль та Піщевик, і за "пацанскими понятіями" терористи мали б дати хоча б симетричну "отвєтку". На сепаратистських сайтах уже радісно волають про те, як "выкурили украинских карателей с позиций близ Коминтерново и заняли этот населенный пункт".

Крім того, сьогодні відбулися останні в цьому році переговори контактної групи в Мінську і щось подібне до наступу могло бути простим елементом торгів в цих переговорах. Наразі, правда, відомо лише про те, що в Мінську домовилися продовжувати переговори і в наступному році, але це аж ніяк не означає, що за відступ з Комінтернового не намагалися щось виторгувати.

Тим часом напруга вздовж лінії зіткнення наростає, "гібриди" все частіше здійснюють обстріли та перегруповуються. І якщо ситуація в найближчі часи не призведе до масштабного протистояння, цілком можливо, що головною складовою війни стане "тиха" боротьба за "сіру зону", в якій Комінтернове залишиться одним з перших епізодів.

Віталій Дячен, depo.ua

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство