Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи посадить Шокін Наливайченка

Пятница, 16 Октября 2015, 13:51
Якщо колишній глава СБУ не доведе причетність росіян до розстрілів "Небесної сотні", то ГПУ має відкрити кримінальне провадження і покарати Наливайченка за фальсифікацію резонансної справи

Фото: УНІАН

Генеральний прокурор Віктор Шокін заявляє, що так і не знайшов доказів причетності російських спецслужб до масового вбивства учасників Євромайдану у лютому минулого року. Не надав таких доказів і колишній керівник СБУ Валентин Наливайченко, який першим заявив про те, що саме російські снайпери під керівництвом радника президента РФ Владислава Суркова розстрілювали людей на Майдані. Це означає, що екс-очільник вітчизняних спецслужб банально збрехав, щоб відвернути увагу слідства від реальних вбивць. Зрештою, Наливайченко ще має можливість довести, що це не так. Але якщо він не зробить цього найближчим часом, то має сісти до в'язниці за службову халатність або свідому фальсифікацію розслідування минулорічної трагедії. 

Заява Шокіна про відсутність доказів причетності росіян до вбивств на Майдані кардинальним чином міняє лінію слідства у цій справі. Адже до цього часу це була основна версія тих трагічних подій. Звичайно, розповіді Валентина Наливайченка про безпосереднє керівництво російськими снайперами Владиславом Сурковим з самого початку виглядали малоймовірними. Хоча б тому, що Сурков занадто впливова фігура в оточенні Владіміра Путіна, щоб розмінюватися на подібні, явно не властиві йому, військові місії. Але в цілому оприлюднена колишнім главою СБУ версія слідства виглядала дуже привабливою і реалістичною, особливо на фоні збройного протистояння з російськими найманцями на Донбасі. Хоча, насправді ніякої потреби в російських снайперах на Майдані не було. Серед вітчизняних бійців спецпідрозділів також вистачало всяких нелюдів, готових розстрілювати співвітчизників за наказом зверху. Більшість з них вже давно покинули межі України, щоб уникнути відповідальності. Але чому тоді Наливайченко вказав пальцем на росіян?

Розповіді Валентина Наливайченка про безпосереднє керівництво російськими снайперами Владиславом Сурковим з самого початку виглядали малоймовірними. Хоча б тому, що Сурков занадто впливова фігура в оточенні Владіміра Путіна, щоб розмінюватися на подібні явно не властиві йому місії

Знайти відповідь на це питання не так вже й складно. Екс-очільник СБУ – кадр досвідчений і ще перебуваючи на посаді він чудово знав, що рано чи пізно, доведеться піти у відставку. Тим більше, що результат його роботи фактично дорівнював нулю. Тому Наливайченко присвячував немало часу пошуку компромату на всіх високопосадовців, а також розставляв інформаційні міни сповільненої дії, які мали служити йому захистом після звільнення. Версія з російськими снайперами на Майдані Незалежності – одна з них. Адже тепер, після заяви Віктора Шокіна про відсутність доказів участі військових РФ в подіях "Революції гідності" і звинуваченні Наливайченка в пустослів'ї, він може заявити, що, мовляв, Генпрокуратура почала відбілювати режим Путіна. Також Валентин Олександрович розповідатиме про те, що він "вже давно надіслав у ГПУ всі докази на користь своєї версії", але навряд чи ці "докази" потраплять у ЗМІ, оскільки їх банально не існує.

Зрештою, Шокін може помилятися, але тоді це має довести сам Наливайченко. Якщо ж йому це не вдасться, то ГПУ зобов"язана відкрити кримінальне провадження за фактом фальсифікації слідства по справі розстрілу "Небесної сотні" або за фактом службової халатності колишнього глави СБУ. Адже, на відміну від депутатів Верховної Ради, керівництво спецслужб не може говорити все, що йому заманеться, в тому числі – озвучувати вигадані версії трагічних подій. Тому Наливайченко має відповісти за свою брехню, а, заодно і за бездіяльність на посаді голови СБУ.