Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Скільки ще нафтобаз спалить мовчання СБУ
Пятница, 12 Июня 2015, 15:50
Бездіяльність команди Валентина Наливайченка у питаннях виявлення та ліквідації тіньових енергетичних схем може спровокувати ще не одну надзвичайну ситуацію

Фото: УНИАН

Нафтобаза "БРСМ-Нафти" палає під Києвом четвертий день поспіль. Однак, лише зараз голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що його підлеглим було відомо, що об"єкт належить колишньому міністру енергетики Едуарду Ставицькому і база працювала з серйозними порушеннями. Поява такого одкровення саме зараз цілком зрозуміле – керівник спецслужб хоче продемонструвати, що тримає руку на пульсі абсолютно всіх подій у країні. Але тоді виникає запитання: якщо Наливайченко дійсно був поінформований про стан справ на "БРСМ-Нафті", то чому не ініціював проведення перевірки на цьому об"єкті до того, як він запалав? Варіантів відповідей може бути тільки два: або СБУ насправді нічого не знала про ці активи Ставицького, або була зацікавлена мовчати. При чому перше меньш вірогідне - адже про причетніть екс-міністра до мережі БРСМ ЗМІ писали протягом декількох років.

За словами Валентина Наливайченка, він вже дав доручення своїм підлеглим розслідувати, як Едуард Ставицький став співвласником скандальної нафтобази. Не обійшлося і без популізму – керівник спецслужб зажадав, щоб саме Ставицький в кінцевому підсумку компенсував усі збитки, спричинені масштабною пожежею. Звучить все дуже красиво, але, чомусь, спадає на думку цитата Константина Станиславского – "Не вірю!". Але найцікавіше тут інше. Наливайченко також відзначив, що "СБУ разом з МВС готові розслідувати, як заступник Генпрокурора зупинив розслідування міліції", яке вже раніше проводилось щодо Ставицького та "БРСМ-Нафти". Тобто, виходить, що СБУ таки знала все про цей актив і навіть про те, що ГПУ вже досліджує його роботу, але, чомусь, не відреагувала на закриття слідства кимось з заступників екс-генпрокурора Віталія Яреми. Хотілося б почути прізвище цієї людини хоча б зараз.  

Виходить, СБУ знала все про цей актив і навіть про те, що ГПУ вже досліджує його роботу, але, чомусь, не відреагувала на закриття слідства кимось з заступників екс-генпрокурора Віталія Яреми. Хотілося б почути прізвище цієї людини хоча б зараз

Між іншим, цікаво буде дослідити і справжню причину початку пожежі. Не виключено, що нафтобазу підпалили її власники, які мали певні проблеми з реалізацією пального чи виведенням виручених за нього коштів з України, вирішивши піти іншим шляхом: застрахувати все майно, спалити його і отримати компенсацію від страхової компанії. І якщо так, то це ще кілька важких статей ККУ.

Про те, що Наливайченко давно знав про нафтобазу Ставицькому, свідчить і те, що він згадав про "ще кілька таких нафтобаз", хоча і не назвав, яких саме. Тоді хочеться почути пояснення, чому про це не було повідомлено громадськість, або чому не було доведено право власністі Ставицького на "БРСМ-Нафту" раніше і цей актив не був "заблокований" судом. В цьому випадку пояснення може бути тільки одне – хтось не тільки в прокуратурі, але й зі спецслужб "кришував" цей бізнес. Хто саме і в яких масштабах – повинен розповісти сам Валентин Наливайченко, додавши при цьому дані про інші нафтобази колишніх "регіоналів". В іншому випадку надзвичайна ситуація на "БРСМ-Нафти", яка забрала життя півдесятка людей, може стати лише першою міні-катастрофою, але далеко не останньою.