Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Скільки тітушок ховається за київськими забудовами

Среда, 20 Мая 2015, 10:45
Учорашня бійка на Осокорках стала черговим доказом нерозторопності як мерської команди, так і правоохоронців. Якщо Кличко не зробить висновків з цієї історії, місцеві вибори стануть для нього катастрофою

Фото: УНИАН

У подібних ситуаціях прийнято аналізувати, яка зі сторін права, а яка - ні. Скажемо відразу - праві протестувальники. Пояснення на кшталт у забудовника всі дозволи є і забудова нікому не заважає - це просто відмазки. Бійки на цьому будмайданчику трапляються регулярно, тому Київрада мала розірвати домовленість із забудовником ще минулого року, а не зараз. Зрозуміло, що забудовник, як то кажуть, " в законі", адже неодноразово вказувалося, що відношення до цього скандального будівництва має "ударівець" Сергій Котвицький. Але Кличко, якщо, звісно, він хоче керувати Києвом і далі, має правильно розставляти пріоритети. Велошоу і танці на сцені - звісно добре. Сан Санич Омельченко теж на голову ставав, а "Льоня-космос" підтягувався на жердині. Утім головні претензії до обох стосувалися саме проблем із забудовою столиці, а не їх фізичного здоров'я.

У Кличка і його команди був рік (точніше, річниця "князювання" Віталія Володимировича в Києві буде за кілька тижнів) аби, по-перше, запропонувати новий Генплан столиці, в якому чітко зазначити, що і де можна будувати, а, по-друге, продемонструвати, що в місті закон один для всіх забудовників, а не заборони для одних і дозволи для інших. У ЗМІ неодноразово зазначалося, що найскандальніші забудови у столиці пов'язані з іменами членів фракції "УДАР".

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Власне, з Кличком усе зрозуміло. Але є питання не лише до нього. Про те, що Осокорках готується "стінка на стінку" повідомлялося в мережах ще зранку. Дійсно, міліція очепила місце забудови, але бійку ж допустила. Плюс - нашу міліцію як не реформуй, а вона все одно затримуватиме не тітушок, а протестувальників. Таке враження, що у міліціонерів та їх начальства в головах досі сидить колективний Януковича. Ще вночі начальник київської міліції Терещук мав бути з рапортом у міністра Авакова. Якби отримав від міністра "строгача", наступного разу міліціонери діяли б зовсім інакше. І, до речі, де кримінальна права проти тітушок та їх замовників, які атакували протестувальників?

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Звідси сумний висновок: доки в цьому місті все вирішуватимуть забудовники, а не громада, доки міліція не буде з народом, доки будуть бажаючі заробити на проплачених мітингах і таких само бійках, доти нічого не буде з цим містом.