Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Скільки у путінській «гуманітарці» батальйонів убивць

Среда, 13 Августа 2014, 18:35
Експерти переконані, що Кремль в будь якому випадку спробує провести колону вантажівок з підкріплення для терористів через кордон

Історія з російською "гуманітарною допомогою" дедалі більше нагадує ярмарок абсурду. І Київ, і Червоний Хрест стверджують, що поки не надавали дозволу на проходження російської колони вантажівок через кордон. Москва ж, у свою чергу, продовжує брехати, що процедура надання "гуманітарної допомоги" Донбасу узгоджена. У зв"язку з цим "ДС" спитала експертів: на що може піти Володимир Путін, аби його "гуманітарка" дійшла до адресата.
 
Сергій Гайдай, директор по стратегічному плануванню соціально-інженерингового агентства:
 
Від агресора, який розв"язав конфлікт на Донбасі, не можна приймати гуманітарну допомогу в принципі. Оскільки це легалізує його дії і допомагає піаритись на темі АТО. Це, по-перше. По-друге, якщо українська влада наполягатиме на тому, щоб прийняти вантаж на кордоні, а потім самостійно його розподіляти, то не слід забувати, що великий відрізок нашого кордону не контролюється Києвом. Тому частина вантажу при такому розкладі точно піде терористам.
З іншого боку, можливо, Путін розраховує, що його не пропустять і він направить колону через кордон самовільно. В такому випадку він сподіватиметься на те, що на цей конвой буде здійснено напад українськими військовими, або інсценовано такий напад бойовиками. І це дасть йому підстави для повноцінного вторгнення на територію Донбасу.

Вадим Гречанінов, президент Атлантичної ради України:
 
Арсенал дій у Путіна необмежений, оскільки він порушує всі норми та правила гри. Він може випустити з цих машин з "гуманітарною допомогою" на кордоні бойовиків, які там сидять, і робити вигляд, що дійсно везе гуманітарну допомогу. Можуть бути й інші пастки, як, наприклад, розділення цієї колони вантажівок на кілька частин і одночасне направлення на територію України. Що суттєво ускладнить можливості Києва для недопущення їх на територію нашої держави. В будь якому разі нам треба зробити все можливе, щоб ця колона не перетнула кордон. Крім того, слід дуже грамотно продумати інформаційну кампанію в цьому напрямку і повідомляти міжнародне співтовариство про кожен крок "гуманітарного конвою". Також, необхідно сконцентрувати додаткові військові сили навколо територій, де можливий незаконний прохід колони. Адже очевидно, що в кожній третій чи четвертій фурі їде батальйон вбивць.