Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Справу Клюєва розглянуть не раніше, аніж через рік

Вторник, 2 Июня 2015, 21:10
Поки ще депутат Сергій Клюєв планує судитися з колегами в разі знаття з нього недоторканості. А це означає, що із Клюєва його адвокати ліпитимуть «жертву свавілля» влади

Фото: УНИАН

Сьогодні регламентний комітет ВР нарешті прийняв рішення про внесення на розгляд ВР питання щодо зняття недоторканності з нардепів Сергія Клюєва та Сергія Мельничука. За рішення по обох депутатах проголосували 7 з 9 членів комітету. Тож завтра голова Верховної Ради винесе на розгляд парламенту це питання. Яким буде рішення депутатів? Клюєв вже лякає судом. Тобто, розуміє, що завтра позбудеться депутатської "цноти" і тому йде в атаку. Хоча навіть якщо з десяток народних обранців враз захворіють чи під час голосування підуть до буфету, голосів має вистачити. Інакше - Рада оганьбиться. Що ж до Мельничука, то тут, за даними "ДС", спільної позиції немає. Звинувачення на його адресу з боку Генпрокуратури серйозні, але навколо колишнього командира батальйону "Айдар" намагаються створити ореол моральної недоторканості. Адже для багатьох він - герой АТО, майданівець. Принаймні, комбати підтримувати звернення прокуратури не поспішають.

Можна багато говорити про вирішальність завтрашнього голосування парламенту щодо вказаних персонажів, що це стане лакмусовим папірцем для європейської коаліції і таке інше, проте без відповіді залишається питання: а, що буде далі? Наразі виглядає так, що і Клюєв, і Мельничук демонструють громаді, що їх переслідують з політичних мотивів, а криміналу за ними немає. Не знаємо, які захисники у Мельничука, а ось у Клюєва вони точно досвідчені. Заява про намір оскаржити дії спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана у суді означає, що адвокати брата колись всесильного голови Адміністрації президента Януковича мають намір перевести справу свого клієнта у політичну площину. Клюєв через свого адвоката закидає Гройсману, що той порушив регламент, оскільки цей закон не передбачає процедури повторного розгляду подання Генпрокуратури, а перше рішення комітету зобов'язувало спікера повернути прокурорські докази назад у відомство Шокіна. "Повторне направлення цього подання в регламентний комітет суперечить регламенту роботи Верховної Ради. Оскільки такі дії суперечать закону, вони будуть оскаржені в суді", - це вже слова самого Клюєва.

Можна багато говорити про вирішальність завтрашнього голосування парламенту щодо вказаних персонажів, що це стане лакмусовим папірцем для європейської коаліції і таке інше, проте без відповіді залишається питання: а, що буде далі?

Отже, маємо ситуацію, яка кидає тінь на завтрашнє рішення парламенту про зняття недоторканості. Більш того, завтра частина депутатів може стати на бік "справедливості". Що виявиться у заявах на кшталт "не треба порушувати букву закону" і "нехай Генпрокуратура присилає нове подання". Власне, мотивація таких депутатів приблизно зрозуміла. І регламент тут ні до чого. А якщо депутати знімуть недоторканість з Клюєва без зайвої суєти, адвокати цього діяча підуть по судах. Це ускладнює дії ГПУ, оскільки, приміром, його арешт захисники Клюєва подаватимуть як підтвердження "спланованої політичної кампанії" проти їхнього клієнта.

Звісно, шлях до Європейського суду з прав людини у них тривалий, але кожне рішення українських судів завдаватиме болючого удару по владі. Чому вони можуть бути на користь Клюєва? А чому б і ні. Є гроші і адвокати, які кажуть, що можуть виграти суди, бо в них є підстави. Їх захисникам Сергія Петровича дали самі депутати. Маються на увазі члени регламентного комітету, які не зрозуміли простої істини - якщо вагаєшся як вчиняти, прорахуй іміджеві втрати від твого рішення. Врешті решт, профільний комітет зробив те, що зробив. І Гройсман зробив те, що мав зробити. У моральному плані вони праві. Що ж до юридичного боку, то тут є лише одне питання - коли Генпрокуратура зможе взятися за Клюєва не так, щоб погратися, а щоб посадити.