Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

США дають Україні $11 млн на вибори. Куди підуть гроші?

Пятница, 9 Мая 2014, 13:53
Американську допомогу отримають громадські організації, ЗМІ, спостерігачі та організатори exit poll

США виділять на вибори президента України 11,4 млн доларів. Про це повідомила офіційний представник Держдепартаменту Джен Псакі, - повідомляє "Дзеркало тижня". Крім того, в Україну буде направлена 1 тисяча міжнародних спостерігачів по лінії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ. З них десята частина, тобто 100 чоловік, забезпечать США - це члени Парламентської асамблеї ОБСЄ та конгресмени. Зараз в Україну вже прибули 100 спостерігачів ОБСЄ, а 20 травня в країну прибудуть ще 900.

Точних розбивок по витратах цих коштів поки немає. Але вже відомо, куди вони можуть піти. Так, за словами генерального директора Комітету виборців України Олександра Черненка, "є чотири основні напрямки, за якими і буде витрачена фінансова допомога США на виборах". "Зокрема, частина коштів підуть громадським організаціям, які займаються підготовкою членів виборчих комісій, випускають відповідні посібники та пам"ятки", - розповів Черненко. Інша частина грошей, за його словами, буде спрямована на потреби спостерігачів (проїзд, проживання, оплата, харчування, купівля обладнання, забезпечення зв"язком тощо.

Також, на частку американської допомоги зможуть претендувати ЗМІ в обмін на проведення інформаційної роботи серед населення щодо необхідності провірити свої дані в реєстрі виборців, та інших виборчих питань. Четвертий напрям – це організація опитування exit poll безпосередньо в день голосування. В останні роки цим традиційно займається Фонд "Демократичні ініціативи", який запрошує до співпраці інші соціологічні компанії.