Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

США довели, що Росія поставляла зенітно-ракетні комплекси бойовикам на Донбасі

Воскресенье, 20 Июля 2014, 10:41
Москв подарувала ДНР та ЛНР кілька комплексів "Бук" разом з іншим озброєнням

Про це повідомило джерело в розвідці США, пише "РБК-Україна" з посиланням на The Wall Street Journal. Співрозмовник припустив, що після того, як у небі над східною Україною був збитий "Боїнг-777 "Малазійських авіаліній", комплекси були терміново вивезені назад в Росію. "Імовірно, вони (бойовики, - ред.) намагаються усунути докази того, що вони зробили", - припускає високопоставлене джерело.

"Ми знаємо, що російські війська присутні на території України. Російські військові, російське озброєння", - додав він.

За даними видання, спецслужби США прийшли до спільної думки, що малайзійський лайнер був збитий ракетою, випущеною з ЗРК "Бук-М1", за класифікацією НАТО - Sa-11 Gadfly ("Овод"). Американська розвідка стверджує, що ці ракетні комплекси потрапили на територію України на початку липня 2014 року.

Джерело припустило, що Москва або відправила ополченцям два нових ЗРК "Бук-М1", або задіяла військових консультантів: вони могли допомогти відремонтувати один або два знаходилися в неробочому стані комплексу, які вже були у розпорядженні бійців "ДНР" і "ЛНР".

Нагадаємо, 18 липня представник Міноборони Росії 18 липня заявив, що російське озброєння, в тому числі комплекси "Бук", не перетинало український кордон. За його словами, це ж стосується і заяв української влади про затримання двох російських громадян, "коректувальників вогню" комплексу "Бук".