Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Терористи планують зачистити Луганщину до 18 липня

Четверг, 17 Июля 2014, 09:01
Згода керівництва ДНР на проведення мирних переговорів з Києвом свідчить про те, що сепаратисти готують штурм сил АТО на кордоні з Росією

Керівництво терористів Донбасу погодилось провести консультації щодо врегулювання ситуації на Сході України. Про це розповів прем"єр-міністр самопроголошеної ДНР Олександр Бородай. За його словами, діалог має відбутися у форматі телемосту завтра, 18 липня. Така поступливість сепаратистів виглядає доволі дивною зважаючи на те, що два дні тому, попри заплановану тристоронню відео конференцію за участю ОБСЄ, у ДНР заявляли, що не братимуть участі у переговорах і взагалі нічого про них не знають. Отже, тепер у них з"явився аргумент, який робить участь у діалозі вигідним. Швидше за все, це план по знищенню угруповань наших військових в найбільш важливих на сьогодні прикордонних районах – Ізварино, Сніжне та Маринівка.

Якщо вірити словам сепаратистів, то домовленість про організацію чергової спроби проведення мирних переговорів була досягнута вчора пізно ввечері. Для цього представник ДНР Андрій Пургін зустрівся з місією ОБСЄ. Однак, терорист не уточнив, хто представлятиме саму ДНР в цьому діалозі, як і не став розповідати, хто презентуватиме Київ. Мовчать про це і в адміністрації Петра Порошенка. Отже, є великі сумніви стосовно того, що всі сторони з однаковим інтересом готуються, якщо готуються взагалі, до цих переговорів

Власне, покладати великі надії на анонсовані консультації не варто. Адже перша спроба зустрічі і початку пошуку мирного врегулювання ситуації на Донбасі, яка мала місце в червні, була провальною. Тоді терористи погодились на зустріч з представниками Києва та ОБСЄ лише для того, аби затягнути час. І це не завадило їм порушувати перемир"я, яке в односторонньому порядку оголосив Петро Порошенко.

Відтак, чергова згода сепаратистів на діалог може свідчити лише про одне: терористи за підтримки Кремля готують масований штурм укріплених районів сил АТО на кордоні з Росією. Це території поблизу Ізварино, Сніжного та Маринівки, де бойовики, при підтримці вогню "Градів" з території РФ, ось вже кілька тижнів намагаються прорвати блокаду, щоб забезпечити безперебійне постачання з сусідньої держави зброї, нових загонів найманців та техніки в Україну. 

Зокрема, найбільш запеклі бої точаться за контроль над Савур-могилою, з якої зараз наші військові намагаються вибити бойовиків. Взяття цієї природньої височини дасть силам АТО суттєву перевагу в перекритті цілого району на кордоні з Росією. Це чудово розуміють і терористи, і військове командування збройних сил РФ. Саме тому воно і дає накази обстрілювати позиції наших військових з "Градів" вже не церемонячись, прямо з російської території.

Отже, підтримавши ідею мирних переговорів, в ДНР планують розпочати їх з позиції сильної сторони, яка напередодні розбила підрозділи АТО, що, на переконання бойовиків, дозволить їм диктувати Києву свої умови.