Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

10 основних висновків ТСК щодо подій 18-20 лютого в Києві

Понедельник, 7 Июля 2014, 14:06
Масове вбивство на Майдані організувала злочинна організація на чолі з Віктором Януковичем

1. 18 липня з метою подальшої ескалації напруги в суспільстві та створення умов для можливості введення надзвичайного стану, спеціально підготовленою агентурою та перевдягнутими під "майданівців" працівниками СБУ був підпалений офіс на той час правлячої в країні Партії регіонів по вул.Липській. У результаті підпалу загинуло двоє мирних осіб, які займалися обслуговуванням будівлі. Осіб, яки вчинили підпал, МВС так і не встановило.

2. 19 лютого 2014 року голова Служби безпеки України О.Якименко оголошує про проведення Антитерористичної операції під кодовою назвою "Бумеранг", і в її рамках дає доручення спецпідрозділу "Альфа" провести АТО в приміщенні Будинку профспілок, який на той час був штабом опозиційних сил. Мета даної операції — фізичне знищення всіх, хто на той час знаходився в будівлі, а також лідерів і активістів опозиційних партій ВО "Батьківщина", "Удар" та ВО "Свобода" (матеріали щодо спалення Будинку профспілок спецпідрозділом "Альфа" надсилалися на адресу Генеральної прокуратури України раніше). По периметру Майдану Незалежності та прилеглих до нього вулицях, у квартирах і на дахах житлових та адміністративних будинків були виставлені снайпери підрозділу "Альфа" СБУ, спецпідрозділу "Сокіл" УДО, внутрішніх військ та спецпідрозділу "Беркут".

3. 18 — 19 лютого 2014 року почалися напади на підрозділи міліції у м. Львові: на Галицький, Залізничний, Личаківський, Франківський районні відділі міліції у Львові, Львівське міське управління міліції, Головне Управління МВС України у Львівській області, на приміщення спецпідрозділів "Грифон" та "Беркут". Під час нападів на приміщення підрозділів міліції всього було викрадено 1 223 одиниці вогнепальної зброї та 68 921 одиниць боєприпасів.


Аналогічні напади були здійснені на працівників міліції в Рівненській, Волинській, Тернопільській областях. До сьогодні дані злочини не розкриті, а викрадена зброя не вилучена. За даними Комісії, дана зброя, з великою долею ймовірності, використовувалася з боку невідомих, які з Майдану вели обстріл працівників спецпідрозділу "Беркут" та внутрішніх військ.

4. За даними швидкої невідкладної медичної допомоги м. Києва, з 6-10 год. 20 лютого 2014 року ранку невідомими з боку Майдану Незалежності та прилеглих до нього вулиць почався обстріл працівників міліції та внутрішніх військ. Загалом, з 18 по 20 лютого 2014 року 196 працівників міліції та внутрішніх військ отримали вогнепальні поранення, з них було вбито 7 військовослужбовців внутрішніх військ та 10 працівників органів внутрішніх справ.

5. З незрозумілих причин оперативно-слідчі групи за даними фактами не виїжджали, тому вилучені з тіл поранених кулі залишилися в госпіталях. Під час операцій вилучені кулі складалися в одну ємкість, що унеможливило ідентифікувати, з якої конкретної зброї було здійснено поранення конкретного працівника міліції чи внутрішніх військ. Хто саме стріляв у працівників правоохоронних органів, ані МВС України, ані Генеральна прокуратура України так і не встановили.

6. Комісією встановлено, що політичні партії ВО "Батьківщина", "Удар" та ВО "Свобода" не мали на Євромайдані озброєних формувань, більш того — за допомогою своїх активістів та народних депутатів вони виявляли осіб із вогнепальною зброєю й передавали їх працівникам МВС Києва. З огляду на те, що Комісія не є суб"єктом оперативно-розшукової діяльності чи слідства, вона не має можливості встановити осіб, які використовували вогнепальну зброю.

7. Комісія вважає, що цими особами могли бути:

- Агентура МВС та СБУ, яка вдавала з себе активістів ЄвроМайдану (їм могли надати вилучену з незаконного обігу зброю, яка зберігалася на складах МВС та СБУ);

- Штатні працівники оперативних служб МВС та СБУ, які вдавали з себе активістів ЄвроМайдану й ховали обличчя під масками;

- Особи, які мали власні поняття соціальної справедливості й діяли на власний розсуд, або невідомі громадські організації.

8. Встановлено, що багато вогнепальних поранень було здійснено снайперами — це робилося для ескалації суспільно-політичної напруги в Києві з можливістю в подальшому запровадити надзвичайний стан. 20 лютого 2014 року міністр внутрішніх справ України В.Захарченко в рамках АТО віддає злочинний наказ щодо застосування вогнепальної зброї на ураження проти протестувальників. Даний наказ ланцюгом передавався від міністра МВС до заступника міністра внутрішніх справ В.Ратушняка, начальника ГУ МВС України у м. Києві В.Мазана, заступника начальника ГУ МВС України у м. Києві П.Фетчука, начальника Управління ГУ МВС України у м. Києві О.Мариненка, начальника спецпідрозділу "Беркут" ГУ МВС України у м. Києві С.Кусюка, який доручив виконати наказ одній із рот спецпідрозділу "Беркут".

9. З боку учасників акції мирного протесту було вбито 76 чоловік, ще 145 чоловік отримали вогнепальні поранення (частина з них у подальшому померла в лікарнях). По частині учасників акції мирного протесту стріляли з автомата Калашникова, моделі АКМС, набої 7,62 х 39 мм. З одного тіла загиблого вилучено кулю калібру 9 х 18 мм, яка ідентифікується, як куля від ПМ (пістолет Макарова). Із 17 тіл загиблих вилучено снаряди (картеч), відстріляна з гладкоствольної зброї, найймовірніше з помпової рушниці "Форт-500", яка є на озброєнні підрозділів "Беркут".Однак слід констатувати, що в 75 відсотках загиблих та поранених від вогнепальної зброї є наскрізні вогнепальні поранення, тобто кулі пішли навиліт, що характерно для пострілів зі снайперських гвинтівок.

10. Президент України, Верховний головнокомандувач збройних сил України, якому були підпорядковані військові формування внутрішніх військ України, не застосував жодних заходів, передбачених ст. 106, 107 Конституції України, щодо припинення громадянського протистояння, яке призвело до численних жертв серед українських громадян.

Згідно з п.4 статті 28 Кримінального Кодексу України, "злочин визнається вчиненим злочинною організацією, якщо він скоєний стійким ієрархічним об'єднанням декількох осіб (п'ять і більше), члени якого або структурні частини якого за попередньою змовою зорганізувалися для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів учасниками цієї організації, або керівництва чи координації злочинної діяльності інших осіб, або забезпечення функціонування як самої злочинної організації, так і інших злочинних груп".

Комісія дійшла висновку, що керівником даної злочинної організації є колишній Президент України Віктор Янукович. Також в злочинну організацію входили:

весь склад Кабінету міністрів України,

— командуючий внутрішніми військами України С.Шуляк;

— заступник міністра внутрішніх справ України В.Ратушняк;

— заступник начальника ГУ МВС України у м. Києві В.Мазан;

— заступник начальника ГУ МВС України у м. Києві П. Фетчук;

— начальник управління громадської безпеки ГУ МВС України у м. Києві О.Мариненко;

— начальник спецпідрозділу "Беркут" ГУ МВС України у м. Києві С.Кусюк;

— голова Служби безпеки України О.Якименко;

— перший заступник голови СБУ В.Тоцький;

— начальник спецпідрозділу "Альфа" СБУ О.Присяжний;

— начальник Антитерористичного центру СБУ А. Меркулов;

— перший заступник міністра Кабінету міністрів України В.Забарський;

— весь склад оперативного штабу, який був створений наказом голови СБУ О.Якименком для проведення Антитерористичної операції;

— повний склад суддів Печерського районного суду м. Києва, якими було винесено завідомо неправосудну ухвалу № 757/27190/13-Ц від 09.12.2013 року;

— посадові особи Київської міської ради, які в порушення статі 33 Конституції України подали позов до Печерського районного суду м. Києва, на підставі якого була винесена ухвала № 757/27190/13-Ц від 09.12.2014 року.