Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

ТОП-5 "мужніх" образів, в які намагалися впихнути Яценюка

Среда, 9 Сентября 2015, 16:58
З чинного прем’єра неодноразового намагалися "зліпити" войовничого "мачо-мена", але зовнішність типового "ботаніка" та м’який характер завжди зводили ці зусилля нанівець

Фото: УНІАН

Вітчизняна інтернет-спільнота ніяк не заспокоїться з приводу байки керівника Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна про "участь Арсенія Яценюка в першій чеченській кампанії на стороні бойовиків". Звичайно, в Україні всім зрозуміло, що цього не могло бути навіть теоретично. По-перше, тому що Яценюк не служив в армії, а зброю в студентські часи міг тримати у руках хіба що на заняттях з військової кафедри. І, швидше за все, це були лише макети. Тобто Арсеній не мав відповідної підготовки навіть для сутичок з міськими хуліганами, не кажучи вже про регулярну російську армію. По-друге, достатньо глянути на самого прем"єра, щоб зрозуміти: ця людина не створена для військової справи в принципі. Тим не менше, це вже не вперше з Арсенія Петровича ліплять "воїна". "ДС" зібрала підбірку найбільш яскравих таких образів з кар"єри діючого глави уряду.

1. Фронтовик-затійник

Фото: umm.kiev.ua 

Вперше військова тематика в агітації Яценюка з"явилася під час місцевої кампанії 2010 року, коли політик запустив свій проект "Фронт змін", та розповідав з біл-бордів про те, що йде на війну з корупцією. Тоді ця політична сила зайняла за підсумками голосування 3-е місце, набравши близько 8% виборців. Але вже за рік ця партія розчинилась в "Батьківщині". 

2. Спортсмен-важковаговик

Фото: yatsenyuk.org.ua 

Будучи головою Верховної Ради в 2008 році, Арсеній Петрович не упускав можливості похвалитися тим, як активно він займається спортом і нібито досягає в цьому значних успіхів. Зокрема, після інциденту з "регіоналами", коли ті прийшли блокувати його кабінет, щоб зірвати засідання Ради, Яценюк заявив: "Вчора я окремим народним депутатам говорив, що якщо ви мене провокуєте на бійку, то це я так ззовні в окулярах, але штангу у 80 кілограмів я тягну". Очевидно тоді прес-секретар  політика не пояснив йому, що тягати штангу та займатися бойовими мистецтвами, які, власне, і роблять з чоловіка бійця, це різні речі. Тим не менше, слідом за цим з'явилося чимало публікацій та інтерв'ю в ЗМІ, де обов'язково згадувалося про спортивні "подвиги" Яценюка.

3. "Кулявлоб"

Як відомо, саме так часто, але поза очі називають Арсенія Яценюка його колеги, депутати, чиновники, а також пересічні громадяни. Таке прізвисько причепилося до нього після відомого виступу на сцені Євромайдану наприкінці січня 2014 року. Тоді, намагаючись заспокоїти демонстрантів, які втомилися від бездіяльності опозиційного тріо, Яценюк пообіцяв очолити вже наступного "мирний наступ" на Банкову. Однак, цей наступ почався лише через місяць і як тільки запахло "смаженим", Арсеній Петрович поїхав на чергові переговори до Віктора Януковича.

4. Лідер "партії війни"

  Фото: topstory.io

Під час позачергової виборчої кампанії 2014 року штаб Арсенія Яценюка позиціонував його та новий створений ним проект "Народний фронт", як антипод "партіям миру", головною серед яких був Блок Петра Порошенка. Цей хід забезпечив політичній силі перше місце за підсумками голосування, а Яценюку - посаду глави уряду. Але на цьому "військовість" оновленого Арсенія Петровича і закінчилась. Адже він досі не переміг корупцію, та не зробив нічого, що б наблизило в Україні створення професійної армії.

5. Суровий менеджер

Фото: kvedomosti.com

Отримавши наприкінці минулого року посаду прем'єра вдруге, Арсеній Яценюк дещо змінився. Він відпустив щось схоже на коротку бороду - модний тренд сьогодення, а його вираз обличчя на публіці став більш суровим, ніж раніше. Такою ж суровою стала і інтонація у виспутах очільника Кабінету міністрів. Що, очевидно, має демонструвати рішучість та безкомпромісність головного борця з корупцією, який досі не виграв у цій війні жодної серйозної битви. Однак, такий імідж явно не пасує людині, яка зовні схожа на винахідника, науковця-ентомолога чи, в крайньому випадку, дипломата, але аж ніяк не на жорсткого керівника.