Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Царьова можуть вивезти в Росію в багажнику депутата-«регіонала»

Вторник, 3 Июня 2014, 14:19
Парламент дозволив силовикам затримати депутата Царьова. «ДС» вирішила опитати експертів, коли вдасться взяти під варту депутата-сепаратиста

Тарас Чорновіл, депутат III-VI скликань: Олег Царьов вже давно перейшов межу дозволеного і не особливо приховував, що працює на інтереси Росії в Україні. Він не такий впливовий, як хоче показати. Але його старань, а це і участь в сепаратистських мітингах, і багаточисельні антиукраїнські заяви, і участь в засіданнях бойовиків-терористів було цілком достатньо, щоб роздратувати мільйони громадян. І саме ці роздратовані громадяни, зараз вимагають від влади покарання Царьова і таких, як він. Крім того, в арешті цього депутата зацікавлені і учасники АТО на Донбасі, особливо ті, чиї друзі чи колеги загинули в ході боїв з терористами. Царьова бачили в Донецьку, а там його цілком реально затримати, якщо це завдання буде доручено професіоналам. Зрештою, може трапитися всяке і Царьову вдасться втекти. В крайньому разі його можуть вивезти до Росії в багажнику автомобіля колеги-депутати, які користуються недоторканістю, як і їх транспорт. Але, при бажанні на кордоні можуть перевірити і авто депутатів.

Олександр Скибінецький, екс-перший заступник голови СБУ і депутат парламенту двох останніх скликань: Навіть якщо зараз Олегу Царьову вдасться втекти, то відповідальності він все одно не уникне. Історичний досвід свідчить про те, що навіть найбільш впливові злочинці, яким спочатку вдавалося уникати правосуддя, пізніше поставали перед судом і несли покарання за свої злочини. Відтак, арешт Царьова - це лише питання часу. Ми всі розуміємо, що зараз є певні проблеми і в охороні кордону, і в координації дій силовиків в рамках АТО і технічні прогалини, але у випадку Царьова "нагорода таки має знайти героя".

Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних досліджень "Пента": Затримання Олега Царьова стане справою честі для вітчизняних військових та міліціонерів, задіяних в АТО. Всі чудово розуміють, що Царьов не є самостійним політиком, а лише виконує вказівки з Москви. Тим не менше, його арешт для людей, які і воюють сьогодні з такими виконавцями на сході України - питання принципу. По-перше, тому що втеча Царьова стане черговим болючим ударом по іміджу вітчизняних правоохоронців. По-друге, тому що учасники АТО захочуть хоча б арештом помститися одному з формальних лідерів сепаратистів. Відтак, затримання Олега Царьова має вагоме символічне значення.