Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

У війні Банкової і Привату все вирішать аргументи слідства - експерти

Суббота, 31 Октября 2015, 18:30
"ДС" попросила українських політологів спрогнозувати, чим закінчиться епопея з арештом Геннадія Корбана

Фото: podrobnosti.ua

Віктор Небоженко, директор соціологічної служби "Український барометр"

Ситуація з "Укропом" дуже подібна на те, що було зі "Свободою". Тобто робляться певні силові дії проти представників політичної сили щоб спровокувати їх на відповідь з розрахунком на те, що ця відповідь буде поза межами закону. Крім того стоїть мета - показати, що ця політична сила несе загрозу національній безпеці країни. Однак, мені здається, що з цього нічого не вийде, як не вийшло зі "Свободою". Потримають і випустять. А ті документи, які нам будуть показувати під виглядом доказів причетності Корбана до якоїсь злочинної діяльності в кінцевому підсумку не визнає суд. Банковій потрібно було вигравати на політичному полі, а не використовувати правоохоронну машину. Тим більше, що до цього ми так і не побачили жодного арешту представників,наприклад, Партії регіонів. Таким чином, Генпрокуратура і СБУ займаються зараз політичною селекцією, а не боротьбою з корупцією. І люди чудово відчувають штучність таких дій влади.  

Фото: politdengi.com.uaВажко сказати, що дасть владі можлива посадка Геннадія Корбана. Очевидно лише те, що це гачок, на який хочуть спіймати і тримати на короткому поводку Ігоря Коломойського. Але однозначно, що влада не зможе виграти інформаційну війну навколо історії з Корбаном. Занадто очевидна тенденція того, що правоохоронні органи займаються не боротьбою з корупцією, а розправами з політичними опонентами. Якщо б паралельно садили і корупціонерів, і колишніх "регіоналів", і політичних суперників, то тоді б ще був шанс виграти таку інформаційну війну, а так ні.

Олександр Копил, співзасновник K&K Group

Фото: стоп-кадр youtube.com Якщо Банкова відважилась на такі сміливі кроки, як арешт Геннадія Корбана і проведення масових обшуків у його соратників, то у неї є дуже серйозна аргументація для цього. Тому, потрібно дочекатися озвучення відповідної доказової бази. В іншому випадку ніяких силових акцій проти команди Привату зараз не було б. Будь-які рішучі дії влади, спрямовані на боротьбу з корупцією і організованої злочинності потенційно можуть додати до авторитету президентської команди. Однак подібні справи мають бути і щодо інших одіозних осіб, а не тільки стосовно номінальних політичних опонентів. Справа депутата Мосійчука показала, що такі активні дії, навіть за умови наявності політичного контексту, сприймаються громадянами позитивно. Але для цього влада має не забувати про відповідний інформаційний супровід. Наразі ми не почули жодного серйозного аргументу на користь озвучених звинувачень на адресу Корбана. Тому й дії силовиків виглядають непереконливо.

Ігор Когут, голова ради директорів Лабораторії законодавчих ініціатив

Фото: dif-exitpoll.org.ua

Активні дії силовиків щодо Корбана демонструють недієздатність фінансового чи політичного протекторату тих, проти кого вони спрямовані. Відтак, цю операцію слід сприймати, як певну показову акцію. З іншого боку, Банкова відважилась на такі дії лише після закінчення виборчої кампанії, щоб мінімізувати негатив, пов"язаний з звинуваченнями Привату в тому, що над його представниками чиниться політична розправа. Звичайно, Банкова могла дозволити Корбану покинути Україну і уникнути силової розправи. Але такий сценарій можливий лише за умови, що між сторонами існують певні домовленості. Очевидно, в цьому випадку їх не було.

Щодо плюсів, які може винести влада з цієї історії – це демонстрація сили і відсутності страху перед олігархами. Разом з тим, Банковій доведеться витримати дуже потужний тиск з боку Привату. Крім того, така інформаційна війна може привести до небезпечного розхитування ситуації в країні. Незалежно від того, хто її виграє, а хто програє.