Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Україна заплатила Росії за світло в "ЛНР" 334 млн. грн.

Понедельник, 16 Февраля 2015, 14:32
88% імпортованої з РФ електроенергії залишалося на території, що контролюється бойовиками

Фото: aif.ru

В січні більша частина електроенергії, що закупалась Україною в РФ, споживалась в межах так званої "ЛНР". Такий висновок можна зробити з даних НЕК "Укренерго". Як стало відомо "ДС", в першому місяці цього року склалася наступна конфігурація перетоків електроенергії між енергосистемами України і РФ. Більша частина імпорту йшла через лінії електропередач, що знаходяться на території "ЛНР". Ці лінії не зв'язані з Об'єднаною енергосистемою України - відрізані від ОЕС внаслідок боїв влітку 2014р. Тому 88% імпортованої з Росії електроенергії залишалося в "ЛНР".

Обсяг електроенергії, фактично імпортований Україною, склав 369 млн кВт*г, в том числі 327 млн кВт*г (або 88,5%) на територію так званої "ЛНР". При цьому ДП "Енергоринок" 12 лютого 2015 року на 100% оплатив "Укрінтеренерго" обсяг, виходячи з тарифу 85 коп/кВт*г, що склало загалом 376 млн грн з ПДВ. В тому числі затрати ДП "Енергоринок" як оплата закупки електроенергії для потреб "ЛНР" у РФ при посередництві "Укрінтеренерго" складають 334 млн грн з ПДВ.

ЛЕП "Перемога-Шахти Ш-30", через яку за січень з РФ зайшло 327 млн кВт*г, забезпечує електроенергією міста Краснодон, Стаханів, Свердловськ, Ровеньки, які не контролюються владою України і входять в "ЛНР". 327 млн кВт*г - це обсяг електроенергії, який за місяць споживають такі області як Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська і Вінницька разом узяті.