Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Українські села чекає антивоєнний учительський БУМ

Пятница, 16 Января 2015, 08:30
Щоб уникнути мобілізації в армію тисячі молодих чоловіків з вищою освітою можуть податися на педагогічну роботу в провінцію

Фото: tut.by

Учора Верховна Рада України затвердила указ Президента "Про мобілізацію" та прийняла цілу низку правок у відповідні "воєнні" закони. Серед іншого парламент надав відстрочку від армійської служби в армії, в тому числі і в особливий період, вчителям, які працюють у сільських школах. Проте, уникнути армії зможуть лише ті, хто має закінчену вищу освіту та повну педагогічну зайнятість. Немає сумніву, що першій вимозі відповідають тисячі українських юнаків, яких можуть мобілізувати до війська. А враховуючи хронічний дефіцит кадрів у школах сільської місцевості, багатьом з них без особливих проблем вдасться влаштуватися на нову роботу. 

Чинна версія закону "Про військовий обов"язок та військову службу" надає відстрочку від служби всім молодим вчителям, не залежно від того, працюють вони у селі чи в місті. Але, оскільки зараз на сході України йде не оголошена війна, міських педагогів вирішили викреслити з цієї привілейованої категорії. Автором відповідної поправки став керівник оборонного комітету Ради Сергій Пашинський. Відтак, уникнути мобілізації тепер зможуть лише молоді педагоги (віком від 20 до 27 років), які вчать сільських дітей. І, зважаючи на всі ризики, з якими пов"язана сьогодні служба в Збройних силах України, не важко спрогнозувати, що такому привілейованому становищу тепер багато хто позаздрить.

Відтак, цілком вірогідно, що в найближчі дні немала кількість молодих українців, які мають вищу освіту та придатну для викладання в школі спеціальність, рвонуть до найближчого села у пошуках вільного вчительського окладу. І, швидше за все, їх старання не будуть марними.

За даними Міністерства освіти дефіцит вчителів в українських селах в останні роки досягав 500-600 чоловік. Ще близько 5 тис. педагогічних вакансій є також потенційно вільними, враховуючи, що приблизно така кількість спеціалістів викладає два чи три предмети. І, не виключено, що за "винагороду" від молодого кадра вони погодяться поділитися одним з них. Те ж саме стосується і медиків, яким законотворець теж дає відстрочку від служби в армії і також лише у випадку працевлаштування у сільській місцевості. Тому, разом з учительською навалою на село, варто очікувати стрімкого росту популярності досі вимираючої провінції і серед вітчизняних медиків.