Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Українці ще довго не зможуть здихатися комуністів і "регіоналів"

Понедельник, 12 Мая 2014, 17:35
Припинення діяльності партій у компетенції сформованого за Януковича Верховного суду, тому шанси Турчинова заборонити ПР і КПУ дорівнюють нулеві

МВС і СБУ вивчають матеріали щодо низки партій стосовно їх причетності до підтримки сепаратистів. У разі підтвердження відповідних фактів такі політичні сили можуть бути заборонені в судовому порядку. Про це заявив голова Верховної Ради і в.о. глави держави Олександр Турчинов.

Зокрема, в поле зору правоохоронців потрапили Партія регіонів та Компартія, які підозрюються в наданні фінансової підтримки сепаратистам південного сходу України.

У коментарі "ДС" колишній міністр юстиції і народний депутат Сергій Головатий нагадав, що зараз на розгляді парламенту знаходиться законопроект про заборону КПУ авторства В'ячеслава Кириленка. Однак відповідно до Конституції та закону "Про політичні партії в Україні" ліквідувати політичну силу через Раду неможливо.

"Згідно 37 статті Конституції, в Україні заборонена діяльність партій, програмні цілі або дії яких спрямовані, зокрема, на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини. І якщо ми проаналізуємо останні дії та заяви як ПР так і Компартії, то побачимо, що вони підпадають під ці обмеження", - говорить Головатий. Йдеться, серед іншого, про заклики до федералізації та причетність до трагічний подій на Майдані, - каже юрист.

"Однак, діяльність політичної партії може бути заборонена лише за рішенням Верховного Суду, до якого має звернутися Генеральний прокурор чи міністр юстиції", - пояснює колишній глава Мін'юсту. В такому поданні автор повинен вказати дані щодо порушень (обґрунтування позову), в яких винна та чи інша партія, а суд - провести розслідування з тим, аби підтвердити їх чи спростувати. "Внести відповідне подання зараз - це обов'язок міністра юстиції, зважаючи на всі "подвиги" останніх півроку, до яких причетні комуністи та "регіонали", - наголошує Головатий.

Проте він не вірить, що сформований ще при владі Віктора Януковича Верховний суд задовольнить цей позов.