Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

В’язниці підготували для біглих політиків та проросійських сепаратистів

Суббота, 19 Апреля 2014, 12:00
Сьогодні вступив у дію закон № 1185-VII «Про амністію у 2014 році». Найближчим часом із в'язниць на волю вийдуть приблизно 26 тисяч осіб.

Закон № 1185-VII "Про амністію у 2014 році" передбачає, що із в'язниць на волю вийдуть приблизно 26 тисяч осіб, тобто кожен п'ятий засуджений до позбавлення волі.

Насамперед, це ті, кого визначили як жертви режиму Віктора Януковича, котрі були запроторені за грати для усунення конкурентів у бізнесі. Ці люди відбувають покарання за нібито скоєні злочини у сфері господарської діяльності, крадіжки, незаконний обіг наркотиків. Під амністію також підпадають неповнолітні засуджені, а також жінки та чоловіки, які мають неповнолітніх дітей, інваліди, хворі на туберкульоз, онкологічні захворювання  тощо.

Нинішня амністія є найбільшою за всю історію незалежної України (раніше випускали з тюрем у середньому 3-5 тисяч осіб на рік). Українські тюрми переповнені: на березень цього року у місцях позбавлення волі знаходилося майже 124,5 тисяч осіб. Тобто, на 100 тисяч українців припадає 276 в'язнів. Втім, у Росії цей показник майже удвічі вищий: на 100 тисяч населення припадає 470 ув'язнених.

"Амністія дозволяє розвантажити місця позбавлення волі, знизивши при цьому бюджетні витрати на утримання осіб", - говорить народний депутат Андрій Міщенко. Парламентарі не приховують, що звільнені місця у тюрмах знадобляться для біглих політиків, чиновників, бізнесменів та проросійських сепаратистів, які зараз ведуть військово-диверсійну кампанію на сході України. "Нам потрібно хоч трошки звільнити тюрми, тому що вони чекають на поповнення. Кандидатів багато - від Пшонки до Януковича, для якого це буде вже третя "ходка". Я в цьому не сумніваюся", - говорить нардеп Володимир Яворівський. З цим цілком згодний його колега Андрій Кожем'якін: "Дійсно, є кому сьогодні заповнювати тюрми. Ви бачите, що відбувається сьогодні в Луганську, Донецьку і в Харкові...".

Утім, уряд обіцяє звільнити від кримінальної та адміністративної відповідальності учасників акцій протесту на півдні та сході країни за умови добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухівки і звільнення всіх зайнятих адміністративних будівель. Законопроект № 4667-3 "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час масових акцій громадянського протистояння, що розпочалися 22 лютого 2014 року" був поданий Кабміном та зареєстрований у Верховній Раді 18 квітня 2014 року.    


Notice: Undefined variable: TitleUrlNow in /var/www/html/dsnews/dsnews_v2/application/dsnews/modules/default/controllers/PublicationController.php on line 176