Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Вадим Денисенко: Київ – серед найгірших міст світу. Чому ми цього не помічаємо?

Пятница, 19 Августа 2016, 11:48
Секрет популярності Кличка тримається на трьох китах: відсутність реальних конкурентів і альтернатив, "фасадна показуха" і відсутність глобальних скандалів

radiosvoboda.org

Журналісти The Economist вважають, що за падінням рівня комфортності життя столицю України випередив лише Дамаск. В той же час, я більше ніж впевнений, що більшість киян завтра проголосують за Кличка. Отже, чому так? Чому люди голосують за Кличка?

Секрет популярності Кличка тримається на трьох китах: відсутність реальних конкурентів і альтернатив, "фасадна показуха" і відсутність глобальних скандалів. Сюди ще можна додати специфічну властивість мера столиці по-мінімуму з'являтися на публіці і безпосередньо в мерії (ми його просто мало бачимо і він нам не надоїдає). І, як виявилося, цього достатньо.

Чим може похвалитися Кличко за останні два роки?

1.Частково знесені МАФи.

2. Цього року, виключно завдяки децентралізації в Київ просто нахдинули гроші і мерія виділила 1,2 млрд грн на ремонт доріг (між іншим Кличко ніде і ніколи не дякував авторам реформи з децентралізації).

3. Кличко, як голова асоціації міст задав тон в газових питаннях і перший з крупних міст вирішив призупинити дію нових тарифів до осені (жодного юридичного сенсу в цьому немає, але з точки зору політичних амбіцій цілком резонно).

Команда Кличка поставила на фасадну показуху. Люди оцінять, що ремонтуються дороги і змінюється ландшафт МАФів - і цього достатньо, на фоні того, що в останні роки нічого не робилося. Наступного року заасфальтують ще 50 км доріг, трохи виділиться на ремонт дахів чи ще на щось подібне. І людям цього достаттньо - головне не втягуватися в скандали.

При цьому, головна проблема Києва полягає в тому, що у нас нема і не буде ніякого генерального плана (головна обіцянка Кличка). А це значить, що Київ навіть не розуміє як і куди він розвивається, де люди будуть працювати - на правому чи на лівому березі і т.д. Зрештою - це дозволяє безкарно рубати парки і будувати щось. Але це нікому в столиці не важливо. І не важливо по одній причині - це глобально не потрібно киянам.

Чому киян все влаштовує?

1. Немає жодного політика, який би просував нове бачення Києва. Немає ні однієї політичної сили, яка готова була б тратити гроші на свого кандидата. Як це не парадоксально, але елементарне жлобство конкурентів - запорука міцності Кличка.

2. Кияни звикли жити в цих умовах. Вони в основному не бачили альтернатив і принцип "фасадної показушності" їх влаштовує. Суспільний договір часів Омельченка "Може щось і краде, але ж щось робить і дотримується наших політичних поглядів" спрацьовує і буде спрацьовувати.

3. Нема гучних скандалів. Допоки не з'явиться (не дай Бог звичайно) свого палаючого сміттєзвалища чи глобального пориву колектора всіх все буде влаштовувати.

Джерело: facebook.com

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство